TOP witryny w lipcu

Giganci rozrywki

Moda na internetowe pamiętniki pojawiła się w sieci kilka lat temu i od razu zaczęły się one cieszyć ogromnym zainteresowaniem. Statystyki witryn zgromadzonych w kategorii "Rozrywka" świadczyłyby o tym, że stały się one obecnie ulubioną internetową formą rozrywki, niezależnie czy mamy ostatni miesiąc roku szkolnego czy tez pierwszy miesiąc wakacji. Witryna, która otwiera ten ranking, to blog.pl - serwis umożliwiający zakładanie blogów oraz przeglądanie już istniejących. Liczba zainteresowanych tymi działaniami użytkowników (real users), przekraczająca w obydwu badanych miesiącach 800 tys., była prawie dwukrotnie wyższa niż liczba użytkowników odwiedzających drugi w rankingu serwis gry-online.pl.

Pierwsza piątka w rankingu w obydwu miesiącach pozostaje taka sama. Trzecie miejsce zajmuje witryna skupiająca regionalne serwisy polskich miejscowości naszemiasto.pl, czwarte - witryna dla miłośników filmu i kina filmweb.pl, piąte - portal Hoga.pl.

Natomiast na szóstym miejscu pojawiła się nowość w pierwszej dziesiątce - free4web.pl , skąd webmasterzy mogą pobierać darmowe narzędzia. Nowy adres odnotowujemy także na miejscu ósmym. Jest nim muzyka.pl - miejsce w sieci specjalnie dla miłośników muzyki wszelkich gatunków.

TOP witryny w lipcu

TOP 20 - Rozrywka - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)

Top sportowcy

Również w zestawieniu najpopularniejszych witryn o charakterze sportowym pierwsza piątka w obydwu miesiącach pozostaje bez zmian. Otwiera ją sports.pl - serwis internetowy Przeglądu Sportowego. W lipcu odwiedziło go ponad 60 tys. użytkowników (real users) spragnionych najnowszych doniesień z różnych dyscyplin sportowych.

Drugie miejsce może świadczyć o tym, że spośród tych różnych dyscyplin szczególnie interesujemy się piłką nożna. Zajmuje je pilkanozna.pl. Witryna na trzecim miejscu, sportowefakty.pl, podobnie jak na pierwszym, podaje wiadomości sportowe z wielu dziedzin.

Lipiec sprzyja także aktywnemu odpoczynkowi nad wodą. Stąd może awans do pierwszej dziesiątki serwisu windsurfing.pl - z pozycji jedenastej na dziewiątą.

TOP witryny w lipcu

TOP 20 - Sport - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)

Najwięksi społecznicy

W zestawieniu witryn skupiających internetowe społeczności zarówno w czerwcu jaki i lipcu królował polchat.pl - miejsce wirtualnych pogawędek. Do czatowych pokoików zajrzało ponad 200 tys. użytkowników (real users) w każdym z analizowanych miesięcy.

TOP witryny w lipcu

TOP 20 - Społeczności - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)