TOP witryny w lipcu

Technologiczni mocarze

W zestawieniu serwisów dla pasjonatów technologii informatycznych pierwsze miejsce zajmuje serwis popularnego magazynu Komputerswiat.pl (również numer jeden czerwcowego zestawienia). Druga i trzecia pozycja należy do witryny innych periodyków: CHIP-a i PC Worlda.

Na ósmej i dziewiątej pozycji mamy kolejne nowości w top 10: fkn.pl, podający nowości ze świata telekomunikacji oraz nowe.pl - centrum informacji o nowych programach.

Ranking pierwszej dwudziestki zamyka kolejna witryna wydawnictwa IDG - Digit z liczbą ponad 53 tys. użytkowników (real users).

TOP witryny w lipcu

TOP 20 - Technologia - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)

Turystyczny top 20

Czerwiec i lipiec to bez wątpienia miesiące największego ruchu na witrynach turystycznych. Gdzie podróżni i wczasowicze najchętniej poszukiwali informacji?

Najatrakcyjniejszym spośród badanych serwisów okazał się portal turystyczny wakacje.pl. Internauci mogli znaleźć tutaj nie tylko oferty biur podróży, miejsc noclegowych i wypożyczalni sprzętu sportowego, lecz także poczytać porady dla turystów, poznać wspomnienia innych z podróży lub na bieżąco powymieniać się opiniami i sugestiami na forum. Z tej oferty w lipcu skorzystało 267 tys. użytkowników (real users) - 200 tys. więcej niż w poprzednim miesiącu.

Kolejnym najchętniej wybieranym przez internautów źródłem informacji był dział Turystyka serwisu naszemiasto.pl. Uwagę użytkowników sieci przyciągnął także serwis chorwacja.pl. Chłodne dni tegorocznego lipca skłaniały widocznie do marzeń o wakacjach w tym pięknym kraju, ponieważ poświęcona im witryna znalazła się na trzecim miejscu. Wypoczynkowi w Chorwacji poświęcona jest również jedyna nowość w "hot 10" adriatica.net (z jedenastego miejsca na dziewiąte).

TOP witryny w lipcu

TOP 20 - Turystyka - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)