TOP witryny w lipcu

Liderzy edukacji

Zważywszy, że analizowany okres to ostatni miesiąc roku szkolnego i akademickiego, na który przypadają wystawienie ocen i sesja oraz pierwszy miesiąc wakacji, możemy spodziewać się bardzo interesujących zmian w statystykach witryn skategoryzowanych jako edukacyjne.

Przede wszystkim, charakterystycznej zmianie uległa pierwsza pozycja. W czerwcu zajmował ją serwis sciaga.pl, zawierający liczne materiały i opracowania służące pomocą poszukującym wiedzy uczniom. W lipcu zainteresowanie tą witryną widocznie zmalało; znalazła się ona na trzecim miejscu. Natomiast ranking otwiera serwis pracuj.pl, gdzie zapewne informacji o pierwszej pracy poszukiwało wielu tegorocznych absolwentów studiów wyższych. Odwiedziło go ponad 300 tys. użytkowników (real users).

Na drugie miejsce lipcowego zestawienia awansowała z czwartego szkola.net, serwis dla uczniów zawierający nie tylko materiały edukacyjne, lecz również mnóstwo rozrywki. Na czwartym miejscu znajdziemy sciagawa.pl (spadek z drugiego).

Nowość w zestawieniu (na dziesiątym miejscu) to literka.pl - serwis poświęcony tematyce związanej z awansem i doskonaleniem zawodowym nauczycieli.

TOP witryny w lipcu

Edukacja - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)

Bogowie informacji

Na przestrzeni dwóch analizowanych miesięcy brak większych zmian w rankingach serwisów informacyjnych. Taka sama pozostaje pierwsza piątka. Na pierwszym miejscu mamy internetowy rozkład jazdy pociągów dostępny pod adresem rozklad.pkp.pl. Jak widać, internauci już w czerwcu planowali wyjazdy, sprawdzając terminy odjazdów pociągów. W lipcu wzrosła nieco liczba użytkowników (real users) odwiedzających witrynę: z 800 tys. do 900 tys. Drugie miejsce przypadło wortalowi IDG.pl, który w lipcu zwiększył swoją widownię o ponad 34 tys. użytkowników (real users). Trzecie - serwisowi Trojmiasto.pl.

O jedno "oczko" w górę przeniosły się witryny Superexpressu oraz Eski.

Na miejsce dziewiąte "wskoczył" z trzynastego serwis wirtualnemedia.pl podający aktualności ze świata mediów - nowość w top-dziesiątce.

TOP witryny w lipcu

TOP 20 - Informacje - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)