TOP witryny w lipcu

Rekiny nie tylko finasjery

Pierwsze miejsce w kategorii Biznes należy podobnie jak w poprzednim miesiącu do serwisu Gratka.pl - wirtualnej giełdy ogłoszeń. Liczba użytkowników (real users) odwiedzających witrynę lidera tego rankingu wzrosła z 381 tys. do 432 tys. Również drugie i trzecie miejsce pozostaje bez zmian - zajmują je kolejno portal PanoramaFirm.com.pl oraz serwis finansowy Money.pl.

Na czwartym miejscu natomiast odnotowujemy spektakularny skok - uplasował się tu dział Praca serwisu Gratka.pl, który w czerwcowym zestawieniu zajmował pozycję dziewiątą. Łączy się to być może z faktem, że w lipcu wielu "świeżo upieczonych" absolwentów studiów wyższych rozpoczęło poszukiwania pracy.

Spadek odnotowały natomiast w pierwszej dziesiątce serwisy GazetaPrawna.pl (z czwartego miejsca na siódme) oraz Infor.pl (z szóstego miejsca na dziewiąte). Jak widać, podczas wakacji zainteresowanie internautów zagadnieniami prawnymi i podatkowymi jest nieco mniejsze.

Swoją pozycję zachowały: Trader (miejsce ósme) oraz zamykający pierwszą dziesiątkę magazyn Internet Standard, pokonując zarówno Newsweeka, Puls Biznesu oraz Parkiet.

TOP witryny w lipcu

TOP 20 - Biznes - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)

Mistrzowie w budowie

Internauci chętniej szukają w sieci ofert sprzedaży i kupna nieruchomości niż porad i wiadomości na ich temat. Można wyciągnąć taki wniosek, obserwując lipcowe statystyki witryn zrzeszonych w kategorii "Budownictwo". Pierwsze miejsce, podobnie jak w miesiącu poprzednim zajmuje dział Dom serwisu Gratka.pl - gromadzący ogłoszenia z dziedziny nieruchomości. W lipcu odwiedziło go ponad 100 tys. użytkowników (real users). Jest to wartość dwukrotnie większa niż w przypadku witryny zajmującej w zestawieniu drugie miejsce - serwisu muratordom.pl, kompendium wiedzy o budowaniu, projektowaniu, remontowaniu i urządzaniu wnętrz.

Kolejne pozycje w rankingu należą do innych giełd ogłoszeń o nieruchomościach oferty.net i trader.pl/nieruchomosci. Pierwsza czwórka rankingu pozostaje bez zmian w stosunku do czerwca. Na piątym miejscu natomiast pojawiła się witryna, która awansowała aż z miejsca ósmego - projekty.murator.pl, katalog projektów domów. Czyżby spokój i wolny czas podczas wakacyjnych miesięcy sprzyjał marzeniom o wyborze własnego domu?

Do pierwszej dziesiątki dołączył serwis poświęcony urządzaniu wnętrz domiwnetrze.pl (pojawił się na miejscu dziewiątym).

TOP witryny w lipcu

TOP 20 - Budownictwo - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)

Najwięksi gracze e-commerce

Bez zmian w okresie wakacyjnym pozostaje ranking witryn badanych w ramach kategorii E-commerce. Najpopularniejsza z nich to aukcja internetowa Allegro z ponad 2,6 mln użytkowników (real users) w lipcu. Dwóm witrynom spadła oglądalność - wakacje mniej sprzyjały Aukcjom24 oraz Artinfo.pl. Z kolei lekki wzrost zanotował serwis Kup_sprzedaj.

TOP witryny w lipcu

E-commerce - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)