ClickAd ma nowego inwestora

3TS Capital Partners zainwestowało w ClickAd. Nowy inwestor wesprze spółkę w dalszej ekspansji na szybko rosnącym rynku reklamy online w Polsce, jak również innych rynkach w regionie.

3TS - firma private equity i venture capital działająca w Europie Środkowo-Wschodniej - ma umożliwić ClickAd wprowadzenie nowych produktów, pozyskanie nowych technologii i podniesienie jakości usług w Polsce oraz ekspansję na inne rynki.

- Chcemy służyć naszym klientom najlepszymi narzędziami, systemami oraz najbardziej wykwalifikowanymi ludźmi. Jesteśmy przekonani, że partnerstwo z 3TS pomoże nam wprowadzać najnowsze, najbardziej zaawansowane techniki marketingu internetowego zanim dokona tego konkurecja - powiedział Maciej Sobierajski, prezes ClickAd.

- ClickAd jest w samym środku naszego zainteresowania sektorowego i posiada niesamowity potencjał wzrostu - dlatego cieszymy się z kontynuacji naszych działań w Polsce poprzez tę bardzo ciekawą inwestycję. Ta transakcja jest naszym zobowiązaniem do kontynuacji zaangażowania we wzrostowe spółki Nowej Europy - powiedział Pekka Santeri Mäki, Dyrektor Zarządzający 3TS.

- ClickAd, posiadany wspólnie przez zespół menedżerski i 3TS, ma odpowiednich ludzi, umiejętności oraz wiedzę aby wzrastać w tym ważnym segmencie rynku. Pragniemy wziąć udział w tym ciekawym przedsięwzięciu na szybkorosnącym rynku reklamy online w Polsce i innych krajach regionu - dodał Piotr Noceń, dyrektor inwestycyjny 3TS odpowiedzialny za inwestycję w ClickAd.

Przypomnijmy, że w najbliższym czasie do zespołu ClickAd dołączy Adam Dyba, dotychczasowy prezes sieci IDMnet. W nowej firmie obejmie stanowisko dyrektora do spraw rozwoju. Wiadomo, że ClickAd chce rozpocząć działalność na rynku ukraińskim.

3TS Capital Partners jest wyłącznym doradcą Funduszy TCEE z kapitałem 66 milionów euro oraz 3TS Central European Fund II z kapitałem 100 milionów euro, skierowanych głównie na inwestycje w rosnące firmy z sektora technologii, mediów i telekomunikacji w nowych krajach członkowskich, jak również w krajach kandydujących do Unii Europejskiej. Inwestorami w Funduszach są m.in. 3i Group, Sitra, EBOiR oraz KfW. 3TS działa poprzez wyspecjalizowane zespoły w biurach w Warszawie, Pradze i Budapeszcie.

***

Kilka istotnych zmian w IDMnet