Megapanel, sierpień 2009 - ranking serwisów tematycznych

PUBLICZNE

Wyniki poprawia pierwsza trójka zestawienia witryn publicznych, spadają - z przyczyn oczywistych - zasięgi serwisów internetowych wyższych uczelni.

EROTYKA

Na czele stawki od początku istnienia w Megapanelu kategorii "Erotyka" plasuje się witryna redtube.com. W porównaniu do lipca nastąpiło kilka zmian na dalszych miejscach. Zbiornik.com został wyprzedzony przez adultfriendfinder.com, który w sierpniu przyciągnął ponad 1,1 mln użytkowników i zajął drugie miejsce w top 20. Serwisy erotyczne o2.pl spadają z 9. na 13. miejsce (563 tys. real users, o 120 tys. mniej niż miesiąc wcześniej), dając się wyprzedzić m.in. witrynom: gix.pl i pornobaza.pl (awans o 3 oczka). W zestawieniu, na wysokiej 12. pozycji debiutuje streamate.com.

BUDOWNICTWO

Z 9. miejsca w lipcu i 444 tys. real users na 6. lokatę w sierpniu przesuwają się budowlane serwisy Grupy Wirtualna Polska, spychając Domiporta (Grupa Gazeta) o trzy miejsca niżej.

PRACA

Układ sił w pierwszej dziesiątce top 20 nie zmienił się w porównaniu do lipca. Powiększa się dystans dzielący serwisy rekrutacyjne Grupy Gazeta i Pracuj.pl - lider zestawienia przyciągnął w sierpniu ponad 1,8 mln internautów.