Megapanel, sierpień 2009 - ranking serwisów tematycznych

BIZNES, FINANSE, PRAWO

Ustawienie czołówki zestawienia w porównaniu z wynikami lipcowymi - bez większych zmian. Zasięg poprawia lider kategorii Grupa Onet, której biznesowe serwisy odwiedziło ponad 3,5 mln internautów (więcej o ponad 260 tys.). Forumprawne.org tracąc ponad 140 tys. użytkowników spada o 4 oczka dając pierwszeństwo m. in. Grupie Inwestycje.pl, witrynie Wirtualnemedia.pl oraz serwisom Grupy o2.pl i Media2.pl. Wyniki poprawia biznesforum.pl (60 tys. real users więcej i awans na 15. miejsce).

SPORT

W wakacje wzrasta popularność witryn sportowych największych graczy rynku internetowego. Wyniki poprawiają zarówno Onet (ponad 3,5 mln real users i wzrost o 150 tys.), jak i depczący mu po piętach: Wirtualna Polska (3,1 mln, więcej o 50 tys.) i Gazeta.pl (3 mln, wzrost o 150 tys.), pomiędzy którymi różnica w zasięgach jest bardzo niewielka. O cztery miejsca w dół przesuwa się Grupa Axel Springer, która wypadając z pierwszej dziesiątki ląduje na miejscu 13.

W zestawieniu debiutuje Grupa Fit (224 tys. real users), meczyki.pl (188 tys. użytkowników) oraz Grupa Kadra.pl (w jej portfelu m. in. goal.pl, ligapolska.pl i kadra.pl).

MOTORYZACJA

Serwisy motoryzacyjne cieszą się podczas wakacji niesłabnącą popularnością. Wyniki poprawiają liderzy stawki, co jednak nie wpływa na zmianę lokat w pierwszej szóstce zestawienia. Grupa Mobile przyciągając w sierpniu 844 tys. real users (o ponad 160 tys. więcej niż w lipcu) awansuje z 10. na 7. lokatę, a Wroom.pl z grupą 362 tys. internautów przesuwa się na miejsce 16. Motoryzacyjne top 20 opuszcza Grupa Money, a w zestawieniu pojawia się autogaleria.pl (246 tys.real users).

MAPY

W sierpniu nieznacznie spadło zainteresowanie najpopularniejszymi wśród polskich internautów mapami i lokalizatorami. Czołówka bez zmian, na dalszych miejscach lepsze wyniki i awans notuje m. in. dojazd.org i wikimapa.org.

TURYSTYKA

Obserwacja turystycznej kategorii Megapanelu pozwala stwierdzić, że w sierpniu większość urlopów, albo jest już za nami, albo przynajmniej wszystkie plany dokonane zostały w lipcu. Liczba użytkowników najbardziej popularnych witryn jest mniejsza niż miesiąc wcześniej - co jednak nie wpływa na przetasowania w czołówce rankingu.

Grupa Meteor.pl tracąc aż 400 tys. użytkowników spada z 6. na 9. miejsce. Do przodu - mimo braku wzrostu zasięgu - przesuwa się Grupa Gazeta, która zamyka pierwszą dziesiątkę i spycha Travelplanet.pl na miejsce 11 (523 tys. real users, spadek o ok. 120 tys.).