Lipcowy ranking serwisów tematycznych

BIZNES, FINANSE, PRAWO

Czołówka zestawienia witryn biznesowych, prawnych i finansowych bez zmian w porównaniu do notowań czerwcowych. Zasięg zwiększają: Grupa Onet i WP.

Grupa o2.pl, która w czerwcu zaliczyła spory awans w kategorii i wylądowała na 10. miejscu, teraz spada o 2 oczka (545 tys. użytkowników i 3,2% zasięg).

O jedno miejsce (mimo spadku liczby użytkowników) awansuje Grupa Gazeta.pl. Z zestawienia wypada Mediarun.pl.

SPORT

Serwisy sportowe Grupy WP wyprzedzają ofertę Gazety i z zasięgiem 18,3% plasują się na drugim miejscu w zestawieniu. O trzy oczka wyżej pnie się Axel Springer (9. lokata), którego serwisy odwiedziło w lipcu 258 tys. internautów. Spadek o pięć miejsc z pozycji dziesiątej notują serwisy tvp.pl. 126 tys. real users pozwoliło Grupie Sport24.pl zadebiutować w rankingu.

MOTORYZACJA

Lipiec sprzyja serwisom motoryzacyjnym, które w większości odnotowały wzrosty popularności. Niezaprzeczalnym liderem pozostaje otoMoto z portfela Allegro, który odwiedziło 3,8 mln użytkowników. Na podium także serwisy Onetu oraz Interii.

Warto zauważyć spadek o jedno oczko Grupy Gazeta.pl, która dała się wyprzedzić ofercie motoryzacyjnej (a w zasadzie ogłoszeniowej) Grupy Gratka.pl. O trzy miejsca wyżej pnie się Axel Springer, który tym samym dostaje się do pierwszej dziesiątki. Spada popularność oferty Bankiera (spadek o 1 miejsce) oraz Money (trzy pozycje niżej), a wyniki poprawia wroom.pl.

MAPY I LOKALIZATORY

Wyniki poprawia lokalizator Zumi.pl, który pochwalić się może 27% zasięgiem w omawianej tematyce. W lipcu wzrosła także popularność innych serwisów z czołówki zestawienia: szukacz.pl (o 120 tys. użytkowników więcej), targeo.pl (+130 tys. real users) oraz lokalizacyjnych usług pf.pl (wzrost o 65 tys.). Spada zainteresowanie zarówno serwisami lidera stawki (1 pkt proc. mniej) jak i narzędziem z portfela WP - docelu.pl, który ląduje na 8. miejscu.

TURYSTYKA

Większość witryn turystycznych poprawia wyniki oglądalności w lipcu. Na czele zestawienia wciąż plasuje się Grupa Onet (ponad 2,7 mln użytkowników, wzrost o 2 pkt. proc.), a także rozklad-pkp.pl (2,3 mln real users). Zmiana na miejscu trzecim - Wirtualna Polska przyciągając 200 tys. internautów więcej niż w czerwcu, wyprzedza eholiday.pl.

Niebywały skok w zestawieniu notująhttp://Fajnewczasy.pl - z lokaty 17. pną się wysoko na siódme miejsce (843 tys. użytkowników). Podobnie znaczne przesunięcie - acz w drugim kierunku - ma miejsce w przypadku serwisów turystycznych Allegro, które tracąc 50 tys. odbiorców plasują się na 19. miejscu. Na 20. pozycji debiut spanie.pl.