Lipcowy ranking serwisów tematycznych

PUBLICZNE

Liderem kategorii serwisów publicznych w lipcu jest policja.gov, witrynę odwiedziło blisko 670 tys. użytkowników (o ok. 30 tys. real users więcej niż miesiąc wcześniej). Różnice zasięgowe pomiędzy serwisami nie są jednak zbyt duże i np. niewielki wzrost liczby użytkowników (o 5 tys.) zaowocował awansem zus.pl z lokaty szóstej na miejsce drugie.

W zestawieniu (na 5. miejscu) pojawiła się witryna plebiscytu New7Wonders, gdzie głosować można było na Wielkie Jeziora Mazurskie, które znalazły się w gronie 28 finalistów konkursu na 7 nowych cudów natury.

EROTYKA

Polscy internauci z bogatej oferty serwisów erotycznych wciąż preferują redtube.com - niewielki spadek popularności witryny nie spowodował zmian na pozycji lidera w tej kategorii tematycznej. Oczko wyżej pnie się zbiornik.pl oraz plasujące się już na 4. miejscu serwisy WP, które w lipcu odwiedziło 930 tys. użytkowników. Witryna starsex.pl z szóstej lokaty spada na pozycję dziesiątą. Awanse odnotowały także: gix.pl, pornobaza.pl i tube8.com. W zestawieniu na wysokim siódmym miejscu debiutuje juicyaccess.com.

BUDOWNICTWO

Pierwsza piątka najpopularniejszych serwisów budowlanych w takim samym kształcie jak miesiąc wcześniej. Z szóstego miejsca, o trzy oczka spada jednak Grupa WP, której serwisy odwiedziło ponad 60 tys. użytkowników mniej niż w czerwcu. Trzy miejsca wyżej, na 13. lokatę awansuje serwis szybko.pl.

PRACA

Spadki popularności zanotowały serwisy z czołówki zestawienia kategorii Praca, co jednak nie wpłynęło na utrzymujący się od dłuższego czasu układ sił w zestawieniu. Serwisy rekrutacyjne Grupy Money tracąc ponad 50 tys. użytkowników spadają o dwa oczka i plasują się na miejscu siódmym. O tyle samo w dół przemieszcza się Allegro (8. lokata). Do dziesiątki wskakuje gowork.pl, który przyciągnął ponad 570 tys. internautów. Z zestawienia znikają serwisy Interii, które w czerwcu zajmowały 18. miejsce, a pojawia się kariera.pl.