Wyniki PBI/Gemius Megapanel za maj 2012

Z rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytem site centric - według miesięcznej liczby odsłon krajowych - sytuacja jest stabilna. Z zestawienia zniknęła Grupa Społeczności.pl zastąpiona przez serwis tablica.pl. Stawkę otwierają Grupa Allegro.pl i Grupa Onet.pl zaś dwa ostatnie miejsca zajmują Grupa TVN i filmweb.pl.

Z zestawienia grup witryn i witryn niezgrupowanych według miesięcznego czasu zniknęła wyspagier.pl, która w zeszłym miesiącu zajmowała 16. miejsce z ponad 90 minutami przypadającymi na jednego użytkownika w miesiącu. Zamiast niej w zestawieniu z maja pojawił się joemonster.org, którego użytkownicy przeciętnie spędzają na stronie 1 godzinę i 27 minut.

W zestawieniu najwyższe miejsce zajmuje onet.pl, którego ponad 13,5 mln realnych użytkowników spędza na stronie średnio po 5,5 godziny. W zestawieniu niezmiennie pojawia się witryna plemiona.pl, która mimo niezbyt imponującej bazy 280 tys. użytkowników znajduje się w środku stawki dzięki imponującym 13 godzinom i 44 minutom przypadającym na użytkownika.