Wyniki PBI/Gemius Megapanel za maj 2012

W wynikach za maj 2012 brak większych zmian. Choć w zestawieniu grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu miesięcznego Facebook przegonił Youtube, zajmując tym samym drugą pozycję w tabeli.

Zmiany w zestawieniach grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu od kilku miesięcy zapowiadało, że YouTube straci 2. pozycję na rzecz portalu Marka Zuckerberga i była to jedynie kwestia czasu. Facebook najpierw wyprzedził wp.pl, potem Onet.pl, aby teraz zająć pozycję tuż za Grupą Google. Do lidera brakuje mu jednak ponad 4 mln realnych użytkowników (ok. 20% zasięgu).

Jednocześnie różnica między YouTube i Facebookiem wynosi ok. 200 tys. użytkowników, co w tej skali oznacza dość niewiele i możliwy jest jeszcze powrót YouTube na drugą pozycję rankingu. W reszcie zestawienia nie widać większych zmian. Z ostatniego miejsca zniknęła witryna demotywatory.pl. Zamiast niej na 19., przedostatnim miejscu znalazł się kwejk.pl.

W rankingu domen według zasięgu miesięcznego także nie widać większych zmian. facebook.com wyprzedził YouTube.com. Pozycje pozostałych domen są stabilne. Jedynie na końcu listy dokonała się zmiana i tabela nie obejmuje już serwisu otomoto.pl. Zamiast niego na 18. miejscu znalazło się ask.com.