Wyniki PBI/Gemius Megapanel za lipiec 2012

W zestawieniu grup witryn i witryn niezgrupowanych według miesięcznego czasu po raz kolejny nastąpiła zmiana lidera. Grupa Wirtualna Polska - Orange została zepchnięta z pierwszej pozycji na drugą przez Grupę Onet.pl. W dalszych częściach zestawienia bez zmian. Na trzecim miejscu Grupa Allegro.pl ze średnim czasem na użytkownika około 4 godzin (grupa Wirtualna Polska - Orange oraz Grupa Onet.pl mają po około 5 godzin na każdego użytkownika). Najmniej czasu na użytkownika przypada na witryny grupy Polskapresse, gdzie przeciętny odwiedzający spędza 20 minut miesięcznie korzystając z serwisów zrzeszonych w ramach tej grupy. Na drugim biegunie jest witryna plemiona.pl, która ze swojej znikomej grupy nieco ponad 224 tys.

użytkowników generuje ponad 3 miliony godzin spędzonych na serwisie. Przeciętnie każdy użytkownik spędza po 13 godzin miesięcznie na korzystaniu z witryny. Z zestawienia zniknęły witryny Grupy TVP.

Niezmiennie od wielu miesięcy liderem zestawienia aplikacji jest komunikator Gadu-Gadu wydawany przez Grupę GG Network. Zaraz za nim na drugiej pozycji komunikator Skype Microsoftu, który ma około milion uruchomień mniej niż lider zestawienia. Statystycznie oba komunikatory są uruchomione na nieco mniej niż połowie badanych maszyn (odpowiednio 46 proc. dla GG i 41 proc. dla Skype).

W zestawieniu doszło do niewielkich zmian na ostatnich miejscach. Obecnie na 20. miejscu znajduje się GOM Player, który miesiąc wcześniej był na miejscu 19. Foobar2000, który zamykał zestawienie z czerwca jest obecnie miejsce nad GOM Playerem.