Wyniki PBI/Gemius Megapanel za lipiec 2012

W zestawieniu domen według zasięgu miesięcznego nie było niespodzianek. Z zestawienia zniknęła domena blox.pl i nieznacznie pogorszył swoją pozycję kwejk.pl. Na 18. pozycji pojawiła się domena otomoto.pl, która w zeszłym miesiącu nie znalazła się w zestawieniu.

Nadal domeny należące do Google znajdują się pierwszej piątce. Najpopularniejszą domeną w Polsce jest google.pl, zaś google.com znajduje się na piątym miejscu. Portal społecznościowy facebook.com jest drugą co do szerokości zasięgu domeną w Polsce, zaś onet.pl znajduje się na czwartym miejscu, wyprzedzony przez youtube.com z miejsca trzeciego.

W zestawieniu grup witryn i witryn niezgrupowanych według odsłon nie zaszły żadne zmiany. Nadal stawkę otwiera witryna Allegro.pl z ponad 4 miliardami odsłon krajowych miesięcznie generowanymi przez 11 milionów realnych użytkowników. Zajmujący drugie miejsce w zestawieniu portal onet.pl ma półtora miliarda odsłon mniej, choć użytkowników o dwa miliony więcej.

Niezwykłym przypadkiem wśród polskich witryn jest strona plemiona.pl, która mimo znikomej w tym zestawieniu ilości nieco ponad 224 tysięcy realnych użytkowników miesięcznie generuje ponad 500 milionów odsłon krajowych miesięcznie. Ostatni w zestawieniu filmweb.pl generuje 162 miliony odsłon z 3,5 mln realnych użytkowników.