Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wyniki PBI/Gemius Megapanel za lipiec 2012

Po raz pierwszy od wielu miesięcy polska witryna znalazła się w pierwszej trójce w zestawieniu według zasięgu miesięcznego. Grupa Onet wyprzedziła zarówno Facebooka jak i Youtube, ustępując tylko grupie Google.

Jest to ogromna niespodzianka, zwłaszcza biorąc pod uwagę wyniki badania za ostatnie miesiące. Przez pierwsze półrocze 2012 roku Facebook sukcesywnie poprawiał swoją pozycję w zestawieniu, co miesiąc notują wzrost o kilka dziesiątych procenta. Polskie portale i witryny w tym samym czasie traciły użytkowników i nie notowały wzrostów, przez co marsz Facebooka wydawał się niepowstrzymany. Dlatego tak dobry wynik Grupy Onet.pl jest sporym zaskoczeniem.

Na trzecim i czwartym miejscu znalazły się witryny facebook.com oraz youtube.com. Różnica między Grupą Onet.pl a globalnym portalem społecznościowym wynosi jedynie 0,3 proc., co oznacza, że w przyszłym miesiącu może może nastąpić zamiana miejsc.

Między Grupą Onet a witryną youtube.com jest nieco ponad 2 punkty procentowe różnicy. Między Grupą Onet.pl a Grupą Wirtualna Polska - Orange, które do tej pory sąsiadowały w rankingu, jest niemal pięć punktów procentowych i dwa miejsca w zestawieniu różnicy.

Pozostałe zmiany w zestawieniu nie dotyczą czołówki. Większość graczy zachowała swoje dotychczasowe miejsce i zestawienie pozostaje stabilne. Z końca tabelki zniknęła Grupa TVN. Wszystkie witryny odnotowały gwałtowny spadek realnych użytkowników, co może mieć związek z sezonem urlopowym i wakacyjnymi wyjazdami wielu osób.

Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New replica rolex watches are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.