Podbij za grosz

Kolejną funkcjonalnością, jaką oferują polskie serwisy All-Pay jest możliwość automatycznego podbijania stawki, bez konieczności ciągłego śledzenia ich. Użytkownik ustala cena początkową, od której chce, aby automat zaczął składać oferty w jego imieniu i cenę końcową, po przekroczeniu której automat ma zakończyć składanie ofert. Użytkownik ustala również maksymalną liczbę ofert.

Niejasności wokół ALL-Pay

Model biznesowy serwisów opiera się na opłatach, które wnoszą internauci uczestniczący w aukcjach. Należy tutaj zauważyć, że tak zdefiniowany model funkcjonowania jest opłacalny dla serwisu, o ile użytkownik nie wylicytuje przedmiotu poniżej wartości rynkowej. Oczywiście celem licytujących jest uzyskanie przedmiotu niskim kosztem ... i tu pojawia się pewnego rodzaju konflikt interesów.

Podbij za grosz

Okienko licytacji na TylkoGrosz.pl

Z obserwacji aukcji, które toczą się na serwisach All-Pay wynika, że nieustannie ktoś podbija cenę, uniemożliwiając w ten sposób zakończenie licytacji, kiedy zbliża się ona do końca. Jak to możliwe, skoro serwisy te działają od niedawna i nie mają jeszcze dużej liczby użytkowników? Pytanie to zadaliśmy przedstawicielom TylkoGrosz.pl: - "Serwis aktualnie posiada około 2000 zarejestrowanych użytkowników. Strona wczoraj miała premierę dla prasy w wersji 2.0 a dziś ruszyła kampania w sieci. Proszę mi uwierzyć, że sami jesteśmy zaskoczeni tak duża liczbą użytkowników pozyskanych w tak krótkim czasie. Kilka aukcji zakończyło się sukcesem i jesteśmy w trakcie realizacji wysyłki do szczęśliwych wygranych." - powiedział Krzysztof Malinowski, product manager w TylkoGrosz.pl.

Czy możliwa jest natomiast sytuacja, w której sami właściciele serwisu podbijają licytację, w celu uzyskania satysfakcjonującej dla siebie ceny? - Takie zarzuty stawiane są wielu serwisom tego typu na całym świecie. Jest tak, że najczęściej zarzuty stawiane są przez osoby, które niczego nie wylicytowały. Nasz wewnętrzny regulamin wyklucza możliwość ingerowania w system oraz branie udziału w aukcjach przez pracowników i właściciela serwisu" - tłumaczy nam Jacek Sobczak.

Podbij za grosz

TylkoGrosz.pl