Podbij za grosz

Anulowane aukcje

Mimo tego, że serwisy typu All-Pay stawiają dopiero pierwsze kroki na rynku polskim, pojawiły się już problemy. Ze względu na przerwę w działaniu Podbij.pl, która wczoraj miała miejsce, toczące się aukcje zostały automatycznie przerwane, a osoby które licytowały jako ostatnie wygrały pożądane przedmioty. Mimo to, Serwis Podbij.pl anulował aukcje wygrane przez czterech użytkowników! Jak tłumaczy Podbij.pl, przyczyną awarii był atak na serwery, który miał miejsce pomiędzy 14:11:01 a 14:22:00. Z tego też powodu, postanowiono nie przyznać nagród uczestnikom aukcji: - "Ponieważ ten incydent uniemożliwił części użytkowników wzięcie udziału w wyżej wymienionych licytacjach, podjęliśmy trudną decyzję o ich anulowaniu. Wszystkie podbicia wydane podczas tych licytacji zostaną zwrócone na konta użytkowników w ciągu 24 godzin, natomiast przedmioty zostaną ponownie wystawione na aukcje w sobotę, 4 października 2008, o godzinie 10:00.", podał serwis w wiadomości wysłanej do użytkowników. Podbij.p zapewnia również, że przyczyny i przebieg zdarzenia są szczegółowo analizowane. Po zakończeniu analizy mają być podjęte kroki prawne w stosunku do cyberprzestępców.

Z informacji zamieszczonej na blogu firmowym Podbij.pl dowiedzieliśmy się, że od poniedziałku 29 września 2008 r. aukcje na serwisie uruchamiane są w nowym środowisku, na nowej platformie serwerowej. Czy mogło mieć to wpływ na zaistniała sytuację?

Poszkodowane są osoby, które wylicytowały aukcje, a których wygrana została potem anulowana. Wygrane przez tych użytkowników przedmioty to:

- Telewizor 32 cale LCD LG 32LG6000 wartość rynkowa - 2897 zł, suma wylicytowana - 297,80

- Nawigacja MIO MOOV 330U - wartość rynkowa 949 zł, cena uzyskana z licytacji - 6,80 zł

- laptop marki ACER Aspire 5930G-734G32N - wartość rynkowa - 3750, cena uzyskana z licytacji - 75, 10 zł

- Pakiet 100 podbić na serwisie, wartość rynkowa - 122 zł, cena uzyskana z licytacji - 7,66 zł

Podbij za grosz

Podbij.pl

Jak poinformował nas jeden z czytelników, serwis Podbij.pl tymczasowo wstrzymał działalność. Z komunikatu, który wita nas po uruchomieniu strony, dowiadujemy się że na Podbij.pl wystąpił problem techniczny. - "Przepraszamy, że nie możesz w tej chwili podbijać. Wszystkie aukcje zostały zatrzymane. Wznowimy je z dodanym czasem" - informuje komunikat.