Google, Mac OS X, Internet Explorer - niebezpieczne w 2010 r.

Kategoria: System operacyjny

Nie Windows, a Mac OS X został uznany najbardziej niebezpiecznym systemem operacyjnym w 2010 roku. Apple w listopadzie wysłało użytkownikom rekordowy patch bezpieczeństwa, który ważył co najmniej 644,48 MB. Paczka zawierała m.in. poprawki do błędów, które naprawiano już w czerwcu. Ryzyko korzystania z Mac OS X wzrasta z powodu braku jawności w Apple i rzadkich aktualizacji.

W podsumowaniach ubiegłych lat, systemy Windows uznawane były za niosące najwięcej ryzyka. Być może, Trend Micro doceniło działania firmy, które idg.pl nazywało m.in. wielkim łataniem Microsoftu.

Kategoria: Strona internetowa

To ciekawe! Najczęściej zaglądamy do strony, która niesie z sobą największe ryzyko. Mowa oczywiście o wyszukiwarce Google, której popularność wykorzystuje wielu cyberprzestępców.

Twórcy złośliwego oprogramowania korzystają z metod pozycjonowania, by reklamować swoje "produkty", jako najlepsze zabezpieczenia, optymalizatory systemu i przyśpieszacze Internetu.

Na szczęscie dla Google, nowy raport comScore pokazuje, że Internauci chętniej spedzają czas na Facebooku niż w Google. W tym kierunku idą też hakerzy.

Kategoria: Serwis społecznościowy

Facebook. Tu chyba nie było wątpliwości? Serwis internetowy jest niebezpieczny nie tylko w sposób ściśle komputerowy. Informacje z Facebooka przestępcy wykorzystują między innymi po to, by śledzić aktywność swoich ofiar.

Wiele osób straciło pracę w 2010 roku, z powodu swej aktywności na Facebooku. Pewnie znacie historię Kimberly Swann (Wielka Brytania) zwolnionej za komentarz: "Pierwszy dzień w pracy, OMG [o mój Boże]!! Co za nuda!!!".