Dotleniona wikimapa od o2.pl

Obecny wygląd WikiMapy to forma podstawowa. Stopniowo odsłaniać będziemy kolejne funkcjonalności. Niektóre z nich będą zupełną nowością na rynku, inne - jak integracja z wieloma serwisami o2.pl, wydają się dość oczywiste. Na obecną chwilę więcej szczegółów zdradzić nie możemy - twierdzi Dariusz Kołtko.

Firma o2.pl planuje w ciągu pierwszego roku działania mapy zdobyć 0,5 mln użytkowników miesięcznie na serwisie Wikimapa.pl oraz ok. 1,5 mln użytkowników mapy, funkcjonującej jako tzw. embedowany element tj. stanowiący część innych serwisów.

WikiMapa.pl, bezpłatna dla sklepów porównywarka Radar.pl, ostatnia inicjatywa darmowej platformy do prowadzenia e-sklepu Otwarte24.pl czy darmowe konto e-mail 10 GB prokonto.pl - to przykłady, które pozwalają zauważyć, iż o2.pl coraz wyraźniej rozwija się w kierunku uspołeczniania i poszerzania bezpłatnej przestrzeni internetu - "dotleniania" sieci. Na czym o2.pl chce więc zarabiać? Mapa otwiera szeroki rynek reklamy o dobrze zdefiniowanym kontekście geograficznym. To idealne miejsce do funkcjonowania reklamy znanej z wyszukiwarek (w postaci linków tekstowych) i przy tym dobrze dopasowane kontekstem zapytania oraz geograficznym przypisaniem - zauważa Dariusz Kołtko.

Marcin Jagodziński w swoim bloguhttp://netto.blox.pl pisze -

Mapy to teraz bardzo gorący temat. Jeśli dodamy coraz powszechniejsze użycie gps i innych technologii lokalizacyjnych, otrzymujemy produkt, który może być tak "wybuchowy", jak niegdyś były sieci społeczne - kolejny kawałek naszej rzeczywistości (tym razem relacje przestrzenne, a nie interpersonalne) przeniesiony do internetu.

Czas pokaże, czy WikiMapa.pl wstrząśnie polskim internetem czy tylko go "dotleni".