Dotleniona wikimapa od o2.pl

Na internautę pod adresemhttp://wikimapa.pl czeka ... po prostu: mapa - mapa Polski wraz z jej graficznym umiejscowieniem w Europie. Oraz dwie funkcje: dodawanie punktów na mapie (podstawowe dane teleadresowe, opis + tagi) oraz przesyłanie notek tj. uzupełnianie punktów dowolnym tekstem i trzema zdjęciami. Zarejestrowane na mapie obiekty wyszukiwać można poprzez adres oraz kategorię "miejsca, firmy i usługi". Jest jeszcze opcja "przesyłanie punktu mapy" oraz możliwość wklejenia kawałka mapy na swoją stronę. Cały proces jest szybki i prosty, zrozumiały nawet dla osób początkujących w sieci - podkreśla Darek Kołtko.

To niewiele w porównaniu do funkcjonalności oferowanych przez inne serwisy o charakterze geolokalizacyjnym jak np. Docelu.pl czy Zumi.pl. Brakuje m. in. opcji wyznaczenia precyzyjnej trasy dotarcia do konkretnego punktu, generowania wydruku mapy i opisu szlaku komunikacyjnego (od A do B). W obecnym kształcie serwisu ubogie są jeszcze plany miast oraz (co dla jednych będzie zaletą dla innych niewątpliwą wadą serwisu) mała baza danych punktów POI (points of interest), które mogłyby podlegać ewentualnej ocenie przez internautów. Nie ma też w wersji beta zdjęć satelitarnych i możliwości oglądania mapy w wybranej przez siebie wersji (tradycyjnej lub satelitarnej) oraz jak to jest w przypadku Zumi.pl dodatkowych funkcji jak: zgrupowane kategorie tematyczne lokali gastronomicznych, miejsc noclegowych czy najciekawszych atrakcji turystycznych oraz rankingu najpopularniejszych wyszukiwań.

Dotleniona wikimapa od o2.pl

Pytanie jednak - czy faktycznie wszyscy internauci takich informacji i tak rozbudowanych usług od mapy oczekują? Zumi.pl niejednokrotnie przytłacza ilością i różnorodnością informacji - WikiMapa.pl może być więc idealną alternatywą dla użytkowników poszukujących prostych i konkretnych informacji geograficznych. Czy jednak będzie?