Dotleniona wikimapa od o2.pl

Za kilka tygodni - wg zapewnień Michała Brańskiego, członka zarządu o2.pl - ruszyć ma w pełnym kształcie WikiMapa tworzona przez o2.pl

Dotleniona wikimapa od o2.pl
WikiMapa to inicjatywa o2.pl wpisująca się w geolokalizacyjny, oparty na koncepcji wiki trend rozwoju internetu który obserwować można np. na podstawie googlowej Wikimiapy.org, ostatnio rozwijanego serwisu WP Docelu.pl czy popularnego serwisu Zumi.pl. Nie jest to jednak odpowiedź o2.pl w sensie dosłownym na konkurencyjne produkty. Dariusz Kołtko, dyrektor biura Zarządu o2.pl podreśla: Prace nad WikiMapą ruszyły na długo przed startem tamtych projektów.

Zespół tworzący WikiMapę składa się z czterech osób. Projektem realizowanym w całości własnymi siłami kieruje Krzysztof Sierota, szef laboratorium programistycznego w o2.pl.

Koncepcja projektu polega na współtworzeniu mapy przez internautów poprzez uzupełnianie profesjonalnych informacji geograficznych dostarczonych przez podmioty komercyjne o informacje tworzone przez internautów.

Już sama nazwa serwisu "wiki" sugerować może, iż o2.pl przede wszystkim stawia na współtworzenie kontentu przez społeczność internautów i na tym budować chce swoją przewagę konkurencyjną. Kolejny wyróżnik to działalność charytatywna prowadzona za pomocą WikiMapy. Za każdy punkt dodany przez internautę do mapy i który zostanie zaakceptowany przez moderatora WikiMapa wpłaca 10gr na cele charytatywne dla instytucji proponowanych i wybieranych przez internautów. Będziemy informować w osobnych komunikatach jakie kwoty zostały uzbierane oraz na jaki cel je przekazaliśmy - deklaruje dyrektor biura Zarządu o2.pl.

Dotleniona wikimapa od o2.pl

WikiMapa.pl jest obecnie na etapie wczesnej bety. Skupiamy się obecnie na akwizycji danych i ustabilizowaniu głównego silnika serwisu. Cały czas pracujemy nad kolejnymi wersjami projektu - mówi Darek Kołtko.

I faktycznie w dzisiejszym swym kształcie mapa wygląda stosunkowo prosto (ubogo?) w porównaniu do konkurentów. Czy będzie to i czy może stanowić jej przewagę?