Aplikacja desktopowa NK.pl dla Windows

Twórcy NK.pl wpadli na pomysł aplikacji dla systemu Windows. Instalowany na dysku programik będzie obsługiwać rozmowy NKtalk i pocztę, a także informować o aktywności przyjaciół. Pojawi się w drugim kwartale 2011 roku.

Rzecznik NK.pl Joanna Gajewska poinformowała, że wersję standalone portalu będzie można ukryć w zasobniku systemowym, cały czas pozostając zalogowanym.

Dzięki temu, na bieżąco będziemy otrzymywać informacje o nowych zdarzeniach, takich jak nowe zdjęcia czy komentarz do profilu. Aplikacja NK.pl dla Windows to kolejna próba wyjścia portalu poza przeglądarkę. Od jakiegoś czasu działają już wtyczki NK dla komórek.

Zrzuty ekranu przesłane przez NK.pl sugerują, że w aplikacji duży nacisk położony zostanie na komunikator Naszej Klasy - NKtalk, w którym można będzie, bez włączania przeglądarki, kontaktować się ze znajomymi.

NK.pl, jako aplikacja dla Windows, może odnieść sukces w Polsce. Przykładem może być Gadu-Gadu, które mimo komunikacji z pomocą serwisów społecznościowych, wciąż używane jest przez wielką grupę internautów.

Przy okazji, jest to rzecz, której nie udostępnił jeszcze Facebook. Może więc aplikacja desktopowa skutecznie zatrzyma ubiegłoroczny pościg na polskim rynku social media?