Pamiętaj, pamiętaj o 5 listopada... - tego dnia Anonymous zniszczy Facebooka

Facebook zostanie zniszczony - zapowiedziała Anonymous, grupa najbardziej uzdolnionych hakerów na świecie. 5 listopada 2011 roku zniszczone mają zostać wszystkie profile i wykasowane wszystkie nasze prywatne dane. Na pierwszy rzut oka wygląda na żart, ale... Trzeba potraktować go bardzo poważnie. Dlaczego?

Zapowiedź Anonymous trzeba traktować poważnie. Pamiętacie tegoroczne wyłączenie PlayStation Network, zaatakowanej przez hakerów, chcących ukarać koncern za nadmierną walkę z piratami? To właśnie grupa Anonymous stała za tym skutecznym atakiem, przez który Sony naraził się na starty finansowe i utratę zaufanie konsumentów. Sony całymi tygodniami nie mógł doprowadzić usługi do stanu używalności.

Operacja Facebook planowana na 5 listopada

Wygląda jednak na to, że japoński koncern był tylko na przystawkę. Anonymous zapowiada, że 5 listopada tego roku Facebook ma “przestać istnieć". Czym sobie Facebook na to zasłużył? Chodzi o sprzedaż naszych prywatnych danych za naszymi plecami.

Zobacz również:

Oto fragmenty wiadomości Anonymous do internautów, zapowiadającej atak na Facebooka.

- Facebook prowadzi sprzedaż informacji agencjom rządowym i udziela dostępu do zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świata - ostrzega Anonymous

- (...) Wszystko, co robisz na Facebooku pozostaje w Facebooku, niezależnie od ustawień "prywatności". I usunięcie twojego konta jest niemożliwe, nawet jeśli "usuniesz" konto, wszystkie twoje dane osobowe i informacje na twój temat pozostają w Facebooku i mogą być odzyskane w dowolnym czasie - uświadamia nam Anonymous.

- (...) Nie jesteś bezpieczny ani przed nimi, ani przed żadnym rządem. Pewnego dnia spojrzysz wstecz i uświadomisz sobie, że to, co zrobiliśmy, było właściwe. Przejdziemy do historii, 5 listopada 2011 roku - zapowiada Grupa Anonymous.

Dzień sądu dla Facebooka nadchodzi

Faktycznie - serwis społecznościowy Zuckerberga stanowi problem dla prywatności danych - teraz nawet nienarodzone dzieci trafiają już na Facebooka. Wygląda na to, że Facebook nie bagatelizuje groźby ze strony grupy Anonymous.

Facebook zapłaci 500 USD za znalezienie błędu w swoim serwisie społecznościowym. Wygląda więc na to, że być może w ten sposób serwis Zuckerberg zamierza zabezpieczyć swój system, najlepiej jak to jest możliwe przed zapowiedzianym “dniem sądu", który ma odbyć się 5 listopada tego roku. Ciekawe, czy atak odbędzie się w takt uwertury Czajkowskiego?

Anonymous wzoruje się na V jak Vendetta

Trzeba przyznać, że umiejętności teatralne grupa Anonymous ma. Hakerzy z grupy Anonymous najwyraźniej są miłośnikami filmu opartego na anarchizującym komiksie V jak Vendetta. Używają słynnych masek Guya Fawkesa, zwalczają nadmierne zapędy wielkich korporacji i nawet data zniszczenia Facebooka nie została wybrana przypadkowo - 5 listopada słynny V przeprowadził swoją rewolucję. A więc Remember, remember the Fifth of November...Facebook. Czy Facebook 5 listopada zniknie z powierzchni internetu? Jak myślicie?

Źródło: Internet Zona