Dyktujesz warunki a banki się biją

Ruszył projekt Finansowo.pl pozwalający odwrócić dotychczasową pozycję konsumentów wobec instytucji finansowych. Dzięki wykorzystaniu modelu aukcji będzie można znacząco obniżyć na przykład koszty kredytu hipotecznego lub zwiększyć zyski z lokat. Aby biznes naprawdę ruszył potrzebni są już tylko użytkownicy.

Pomysł opiera się na sprawdzonej zasadzie działania aukcji internetowych. Do tego dodano prosty podział na aukcje osób potrzebujących i oferujących pieniądze. Każdy może przeglądać i filtrować oferty osób i instytucji, bądź też stworzyć własną aukcję, precyzując w niej swoje oczekiwania. Jawność ofert składanych w aukcjach powoduje, że każda kolejna licytacja powinna być atrakcyjniejsza od poprzedniej.

- Nie wzorowaliśmy się na żadnym istniejącym rozwiązaniu. Co prawda w Wielkiej Brytanii działa zopa.com, ale ma bardziej wąską koncepcję. My połączyliśmy zastosowany tam pomysł z ideą aukcji internetowych. Dodaliśmy do tego opcję zgłaszania "zapotrzebowania", bowiem daje to zupełnie nowe możliwości pozyskiwania klientów. To oni dyktują warunki, a potem wybierają najatrakcyjniejszą ofertę - mówi nam Rafał Agnieszczak, nowy prezes spółki Finansowo.pl.

Działalność na Finansowo.pl może pozwolić bankom i innym instytucjom finansowym obniżyć koszty dotarcia do klienta, a tym samym zaoferować tańsze produkty. W przyszłości platforma ma umożliwić bezpośrednie transakcje pomiędzy osobami, które mają pieniądze, a tymi, którzy ich potrzebują.

- Wykorzystanie internetu stwarza niespotykaną dotychczas możliwość porównania całej oferty bankowej, przy jednoczesnym jej dopasowaniu do potrzeb konkretnego Klienta - przekonuje Rafał Agnieszczak. Jak na razie jest to tylko możliwość, bo platforma musi dopiero pozyskać partnerów z ramienia instytucji finansowych: oficjalnych przedstawicieli wyznaczonych przez instytucje finansowe, albo osób związanych z daną instytucją, które samodzielnie będą chciały pozyskać tym sposobem klientów.

- Platforma jest interesująca dla podmiotów instytucjonalnych. Już dzisiaj dzwoniła do nas przedstawicielka banku Millennium z chęcią nawiązania współpracy przy sprzedaży kredytów hipotecznych - podkreśla Rafał Agnieszczak.

Rejestracja, jak i korzystanie z serwisu, jest bezpłatne. Użytkownik ma możliwość przeszukiwania i dodawania ofert m.in. w następujących kategoriach:

Kredyty na zakup mieszkania/hipoteczny

Kredyty konsolidacyjne

Kredyty na wyposażenie mieszkania i zakup samochodu

Pożyczki

Lokaty bankowe

Fundusze inwestycyjne

Ubezpieczenia majątkowe i życiowe

Ubezpieczenia komunikacyjne OC i AC

Leasing