Niedostępne IAB.pl

Od około 10 dni internauci nie mogą odwiedzić polskiej strony Interactive Advertising Bureau. Stowarzyszenie ma problem z domeną.

Artur Zawadzki, zapytany dlaczego strona jest niedostępna odpowiedział nam -Nic się nie stało. Mamy kłopot z domeną. DNS (Domain Name System), na który wskazuje domena, jest inny niż powinien być. - wyjaśnił lakonicznie.

Anna Twarowska z działu rejestracji i utrzymywania domen NASK poinformowała nas, że wobec domeny trwa postępowanie wyjaśniające. Niestety nie mogła podać żadnych szczegółów dotyczących powodu i daty jego wszczęcia rozpoczęcia czy przewidywanego terminu zakończenia. Finał ma jednak nastąpić w niedługim czasie, jak określiła.

Również Artur Zawadzki zapowiedział rychłe uporanie się z problemem - Najpewniej już w poniedziałek strona będzie dostępna.

IAB to stowarzyszenie mające na celu rozwój reklamy interaktywnej, promocję internetu jako medium reklamowego oraz ustanawianie standardów dotyczących reklamy interaktywnej.

Aktualizacja: 18 kwietnia 2005 17:03
Wszystko wskazuje na to, że problemy z polską domeną Interactive Advertising Bureau zostały rozwiązane. Witryna IAB jest już dostępna pod adresem http://www.iab.com.pl
Aktualizacja: 15 kwietnia 2005 16:25
Poniżej informacja przesłana naszej redakcji przez Marię Baranowską, PR manager NASK:

Chciałabym wyjaśnić, że zgodnie z regulaminem NASK domena IAB.pl użytkowana przez Interactive Advertising Bureauta została zablokowana w dniu 29.03.05 z powodu nieopłacenia należności za jej użytkowanie za rok 2003 i 2004 (faktury: z 10-2003 i z 10-2004).
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.