MCI wciąż mówi o Wirtualnej Polsce

MCI Management wysłało kolejny komunikat w sprawie propozycji przejęcia Wirtualnej Polski. Jak donosiliśmy już wcześniej, fundusz w niejasny sposób przygotowuje się do realizacji tej oferty. Nieoficjalnie mówi się nawet, że MCI chce 30 mln pozyskanych z emisji obligacji przeznaczyć na inny cel niż WP.

Wydarzenia
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
Przypomnijmy: Marek Borzestowski, prezes WP, wspólnie z Tomaszem Czechowiczem, prezesem MCI założył spółkę Portal Wykup Menedżerski, której celem ma być przejęcie portalu WP.pl. MCI podkreśla, że w tym celu dokonuje emisji obligacji zamiennych na akcje (o wartości 30 mln zł).

Jest jednak wiele niejasności w propozycji MCI. Co więcej, nieoficjalnie mówi się, że pieniądze z emisji mają być spożytkowane na inny cel.

Już wcześniej przedstawialiśmy szereg wątpliwości dotyczących planów przejęcia WP przez PWM. Zaskakujące było chociażby stwierdzenie o wykupie portalu od nieistniejącego syndyka masy upadłościowej WP (wyjaśnijmy, że Wirtualną Polską zarządza zarządca, a nie syndyk, więc niemożliwy jest wykup majątku od niego). Więcej o tym w naszym artykule "Zagadkowa gra: jakie są zamiary MCI wobec WP".

Tymczasem MCI wciąż wysyła komunikaty o planach nabycia WP. Fundusz wycenia portal na 60-80 mln zł.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.