Strona-pułapka

W Internecie pojawiła się witryna "Nie spamuj mnie", na której użytkownicy mogli umieszczać swoje adresy e-mailowe z myślą, że firmy przesyłające spam już więcej nie będą zaśmiecać im skrzynek pocztowych. Tymczasem okazało się, że ta strona to oszustwo – podała agencja Reuters.

Wydarzenia
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
Witryna "Nie spamuj mnie" nawiązywała pomysłem do wcześniej przygotowywanych list "Nie dzwoń do mnie", na których mieszkańcy Stanów Zjednoczonych umieszczali swoje telefony, zaznaczając, że telemarketerzy nie mogą z nich skorzystać. Na stronie "Nie spamuj mnie" użytkownicy udostępniali swoje adresy e-mailowe. Wydawało się, że dzięki projektowi uda się zahamować lawinę spamu, zalewającą skrzynki pocztowe. Tymczasem okazało się, że pomysł jest oszustem.

Strona dostępna była pod adresem www.unsub.us i kolorami oraz grafiką nawiązywała do witryny Federal Trade Commission – pomysłodawcy projektu "Nie dzwoń do mnie". Jednak FTC nie miało z listą "Nie spamuj mnie" nic wspólnego. Przedstawiciele FTC zaznaczyli, że użytkownicy, którzy podali swoje adresy e-mailowe, mogą spodziewać się teraz jeszcze większej ilości spamu.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.