Yahoo finalizuje przejęcie Overture

Yahoo ma zielone światło do przejęcia Overture. Transakcja poddana kontroli antymonopolowej uzyskała zgodę regulatorów rynku.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
Yahoo zamierza kupić Overture za 1,63 mld USD. Władze federalne wyraziły już zgodę na przeprowadzenie transakcji. Akcjonariusze Overture spotkają się 7 października. Wtedy zostanie przeprowadzone głosowania nad ofertą Yahoo. O planach przejęcia Overture, Yahoo poinformowało w lipcu br. Dzięki tej umowie firma Yahoo pozyska mechanizmy płatnego wyszukiwania w Internecie.

Przedstawiciele Yahoo mówią, że przejęcie Overture umożliwi zaoferowanie internautom pełnej gamy usług wyszukiwawczych oraz rozwijanie oferowanego już przez portal sponsorowanego wyszukiwania.

Jak prognozuje Piper Jaffray, segment rynku związany z komercyjnymi wyszukiwarkami ma wzrosnąć do 2 mld USD w 2003 roku i 5 mld USD w 2006.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.