Telefoniczna etykieta

Internet Safety Group zamierza zająć się kwestią "zasad korzystania z telefonów komórkowych" - zdaniem przedstawicieli organizacji, stanowczo zbyt wielu użytkowników telefonów nie wie, jak się zachować z komórką w ręku. Głównym utrapieniem są użytkownicy telefonów z aparatami fotograficznymi, robiący zdjęcia wszędzie i wszystkim.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Organizacja zwróciła się o pomoc do nowozelandzkiego Telecom i Vodafone o to, by obie firmy publikowały w swoich materiałach promocyjnych informacje dotyczące "komórkowej etykiety."

"Chcemy, by użytkownicy mieli świadomość tego, że robiąc komuś zdjęcie za pomocą aparatu cyfrowego dostępnego w telefonie, powinni wcześniej zapytać się tej osoby o pozwolenie" – skomentowała Liz Butterfield, szefowa ISG – "Podobnie jest w przypadku umieszczania gotowych już fotografii w Internecie. Bez pozwolenia osoby na zdjęciu, żadna fotografia nie powinna zostać przesłana przez Internet."

"Dołączanie informacji związanych z etykietą użytkowania telefonu komórkowego do reklamówek i innych materiałów promocyjnych może mieć bardzo dobry wpływ na tworzenie się kultury korzystania z nowych technologii" – dodała Liz Butterfield.

Program edukacyjny ISG rozpoczął się już rok temu.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.