RIAA ostrzega piratów

Stowarzyszenie RIAA rozesłało listy ostrzegawcze do kilku osób, podejrzewanych o nielegalne udostępnienie w sieciach P2P ogromnych ilości plików muzycznych. RIAA domaga się od nich natychmiastowego zaprzestania niezgodnych z prawem działań.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Wiadomo, że jednym z adresatów owego listu jest klient firmy Verizon (zajmującej się dostarczaniem usług internetowych), którego tożsamość została ujawniona po kilkutygodniowej batalii prawnej RIAA. Wcześniej Verizon odmawiał ujawnienia jego personaliów, powołując się na prawo do prywatności swojego klienta. Ostatecznie wyrok sądu zmusił firmę do podania przedstawicielom stowarzyszenia nazwiska owego internauty.

RIAA nie upubliczniło nazwisk intertnautów podejrzanych o nielegalne udostępnianie plików - stowarzyszenie nie poinformowało czy któryś z nich odpowiedział na list. Na razie nie wiadomo również, jakie kroki zostaną podjęte przeciwko osobom, które zignorują zawarte w liście żądania.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.