Trzy razy więcej oszustów w Sieci

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze poinformowało, że liczba zgłoszonych w USA "nadużyć internetowych" była w 2002 r. trzy razy wyższa niż rok wcześniej. Straty poniesione z tego tytułu przez amerykańskich internautów szacuje się na 54 mln USD (o 37 mln więcej niż w 2001 r.).

Wydarzenia
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
Walką z takimi zjawiskami zajmuje się specjalna komórka FBI - IFCC (Internet Fraud Complaint Center). W ciągu ubiegłego roku zgłoszono do niej ponad 75 tys. przypadków najróżniejszych nadużyć - np. oszustw aukcyjnych, wyłudzeń, czy też niedostarczenia zamówionych towarów.

Najwięcej było właśnie oszustw aukcyjnych - stanowiły one ponad 46% wszystkich zgłoszonych problemów. Na drugim miejscu (31%) znalazły się sprawy związana z handlem elektronicznym (np. niedostarczenie zamówionych towarów lub niezapłacenie za przesyłki), zaś na trzecim - oszustwa związane z nieautoryzowanym posłużeniem się kartami kredytowymi.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.