Uwaga na oszustów!

Osoby korzystające z internetowego serwisu płatniczego PayPal od kilku tygodni otrzymują e-maile, w których sugeruje się im podanie nadawcy listu numerów ich kont oraz kart kredytowych.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Przedstawiciele firmy ostrzegają, że są to "fałszywki". Wiadomości przygotowane są bardzo starannie: zawierają logo serwisu, odnośnik do jego strony, na pierwszy rzut oka wydaje się też, że wysłano je z adresu info@paypal.com.

Wiadomość zawiera formularz - adresat listu proszony jest o podanie w nim danych banku oraz numeru swojej karty kredytowej. Rzeczniczka PayPal zaleciła klientom, by nie stosowali się do instrukcji zawartych w wiadomości oraz informowali o ich otrzymaniu przedstawicieli firmy.

Z podobnymi próbami wyłudzenia cennych informacji zetknęli się już wcześniej użytkownicy serwisów eBay, Amazon.com oraz AOL.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.