Fałszywe oferty

Przedstawiciele Monster.com, jednego z największych internetowych serwisów rekrutacyjnych, ostrzegli internautów przed fałszywymi ofertami pracy, publikowanymi po to, by wykradać dane osobowe.

Wydarzenia
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
"Od czasu do czasu zdarza się, że w naszym serwisie publikowane są fałszywe oferty, służące do nielegalnego gromadzenia informacji o niczego nie świadomych użytkownikach. Umieszczanie fałszywych ofert jest niezgodne zarówno z regulaminem korzystania z Monster, jak i z prawem" - czytamy w e-mailu rozesłanym przez Monster.com do użytkowników.

Przedstawiciele serwisu zapewniają, że po zidentyfikowaniu oferty takie będą natychmiast usuwane z serwisu, na wszelki wypadek zalecają jednak użytkownikom daleko idącą ostrożność. Szczególnie jest ona zalecana w przypadku ofert, w których potencjalni pracodawcy domagają się podawania danych już na pierwszy rzut oka nieprzydatnych w procesie rekrutacyjnym - np. numerów kart kredytowych.

Monster.com nie poinformował od jak dawna może trwać ten proceder, nie wiadomo też, czy do firmy zgłosili się jacyś poszkodowani użytkownicy.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.