TNS OBOP – ranking witryn internetowych

Według przeprowadzonego w listopadzie i grudniu 2002 przez TNS OBOP badania Interbus, cztery najczęściej wymieniane przez internautów witryny to Onet, Wirtualna Polska, Interia oraz Gazeta.

Wydarzenia
14 marca 2017

Media społecznościowe dynamicznie się rozwijają. Szczególnie najpopularniejsze portale jak Facebook, Instagram, Snapchat. Reguły, które...

Zarejestruj się
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
Znajomość spontaniczną serwisów mierzono prosząc badanych o wskazanie z pamięci witryn internetowych jakie znają, bez względu na to czy z nich korzystają czy też nie. W przypadku znajomości wspomaganej badanym pokazywano karty z logotypem witryn, prosząc o wskazanie tych, które znają - również bez względu na to czy z nich korzystają czy tez nie. I tak na pierwszym miejscu respondenci wymieniali Onet – znajomość spontaniczna 69%, wspomagana – 94%. Na drugim miejscu znalazła się Wirtualna Polska – odpowiednio 56 i 91%, dalej Interia - 38 i 76% oraz Gazeta - 19 i 56%. Na dwudziestym i dwudziestym drugim miejscu znalazły się w serwisy online prowadzone przez nasze wydawnictwo: PC World – odpowiednio 3 i 21% oraz Computerworld –3 i 14%.

Pierwsza czwórka portali z kategorii "znajomość serwisów" znalazła się także w pierwszej czwórce w kategorii "korzystanie w ostatnim miesiącu" (tj. miesiącu poprzedzającym badanie): Onet - 72%, Wirtualna Polska - 51%, Interia - 33%, Gazeta - 21%. Osiemnaste i dwudzieste dziewiąte miejsce zajęły nasze serwisy: PC World – 5% i Computerworld – 2%.

W listopadzie i grudniu ub. roku dostęp do Internetu deklarowało 26% badanych, zaś 3% osób, które obecnie nie posiadają dostępu do Sieci planuje go uzyskać w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Respondentami w badaniu byli użytkownicy korzystający z Internetu co najmniej raz w miesiącu. W przeprowadzonym badaniu stanowili oni 19%, co w przeliczeniu na populację w wieku powyżej 15 lat daje liczbę nieco ponad 6 mln.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.