Słaby grunt dla UMTS

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę badawczą Forrester Research, mieszkańcy Starego Kontynentu nie są skłonni kupować telefonów komórkowych posiadających dodatkowe, najnowsze możliwości.

Forrester donosi, że zaledwie 20% użytkowników telefonów komórkowych w Europie być może zdecyduje się nabyć telefon komórkowy trzeciej generacji (UMTS) w ciągu najbliższych dwóch lat. Forrester informuje także, że krótkie wiadomości tekstowe SMS, są jedyną mobilną usługą (poza standardowymi rozmowami) za którą Europejczycy są rzeczywiście skłonni zapłacić.

Z kolei 72% dorosłych Europejczyków (ok. 190 mln osób) posiada i używa telefonu komórkowego. Jednak jedynie 24% z nich chciałoby płacić za dodatkowe usługi jakie oferuje telefonia trzeciej generacji. Jednocześnie warto zauważyć, że w ciągu tego roku, aż o 23% wzrosła liczba osób posiadających telefon z WAP-em, ale tylko 3% z nich wykorzystuje możliwości jakie oferują aparaty z dostępem do Internetu.

Forrester podkreśla, że operatorzy chcąc na szeroką skalę wprowadzić telefony UMTS, powinni swą ofertę skierować do młodzieży oraz do młodych menedżerów (young business professionals).

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.