Agora zmienia środowisko

Koncern medialny Agora kontynuuje proces przenoszenia wszystkich swoich aplikacji biznesowych z baz danych Sybase i Rdb do jednolitego środowiska Oracle. Zakończenie operacji zaplanowano na połowę 2003 r.

Wydarzenia
24 lutego 2017 r.

Rama agile okazuje się często niezwykle skutecznym sposobem realizacji projektów IT. Dość powszechne jest fałszywe przekonanie, że zaletą...

Zarejestruj się
27 lutego 2017 r.

Przebieg warsztatów opierać się będzie na analizie, wspólnie z uczestnikami, poszczególnych etapów tworzenia usług mobilnych z perspektywy...

Zarejestruj się
Od 2001 roku trwa więc przenoszenie wszystkich aplikacji biznesowych Agora z używanych wcześniej baz Sybase oraz Rdb do Oracle. W tym miesiącu zakończy się migracja jednej z największych aplikacji Agory - systemu księgowego. Ostatnim dużym systemem, który pozostał jeszcze do przeniesienia, jest aplikacja obsługująca sprzedaż ogłoszeń. Projekt wykonywany jest przez Pion Technologii Agory.

Projekt został obliczony na dwa lata. W tym czasie aplikacje muszą być dostosowane do nowej bazy, a w niektórych znajduje się nawet po kilkaset procedur SQL. Ponadto przeniesienie danych odbywa się „na żywym”, działającym organizmie firmy. Dlatego też musi trwać tak długo.

W ramach standaryzacji platformy technologicznej Agory, od dłuższego czasu wszystkie nowe aplikacje firmy tworzone są w oparciu o bazę danych Oracle. Przykłady takich systemów to aplikacja billingowa, makietowanie gazety, czy system rejestracji reklam.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.