Twitter - aplikacja na Windows 8 już dostępna

Użytkownicy Windows 8 mogą korzystać z Twittera poprzez aplikację. Można ją pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows. Prócz znanych już możliwości Twittera, aplikacja oferuje nowe funkcje, dostępne tylko w przypadku Windows 8

Źródło: Centrum Prasowe Microsoft

Aplikacja posiada szereg ciekawych funkcji:

  • Okno podglądu - użytkownik może korzystać z Twittera i innej aplikacji w tym samym czasie. Okno Twittera można przeciągnąć do lewej lub prawej strony ekranu, a następnie otworzyć inną aplikację. W tym widoku można ustawić różne proporcje okna aplikacji: jedną trzecią, dwie trzecie lub pełny ekran.
  • Duże i wyśrodkowane zdjęcia. W nowym widoku poziomym można nie tylko wyświetlać większe wersje poszczególnych zdjęć, ale także przewijać je poziomo i przeglądać wiele zdjęć na karcie Odkryj profilu użytkownika.
  • Panel Udostępnij - umożliwiający wysyłanie tweetów z dowolnej aplikacji i w dowolnej chwili. Wystarczy przesunąć szybko palcem od prawej strony interfejsu Windows 8, a następnie wybrać panel Udostępnij, aby udostępnić na Twitterze materiały, np. zdjęcia czy artykuły,  z dowolnej aplikacji.
  • Panel Szukaj - do wyszukiwania w każdej chwili. Podobnie jak panel Udostępnij ten panel umożliwia łatwe znajdowanie kont i tweetów przy użyciu określonego hashtagu.
  • Dynamiczne kafelki i powiadomienia - są widoczne niezależnie od działającej aplikacji. Dzięki nim zawsze wiesz na bieżąco, co dzieje się na Twitterze.
Więcej informacji można znaleźć na blogu Twittera oraz blogu Windows Experience.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.