Wyniki PBI/Gemius Megapanel za maj 2012

W wynikach za maj 2012 brak większych zmian. Choć w zestawieniu grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu miesięcznego Facebook przegonił Youtube, zajmując tym samym drugą pozycję w tabeli.

Zmiany w zestawieniach grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu od kilku miesięcy zapowiadało, że YouTube straci 2. pozycję na rzecz portalu Marka Zuckerberga i była to jedynie kwestia czasu. Facebook najpierw wyprzedził wp.pl, potem Onet.pl, aby teraz zająć pozycję tuż za Grupą Google. Do lidera brakuje mu jednak ponad 4 mln realnych użytkowników (ok. 20% zasięgu).

Jednocześnie różnica między YouTube i Facebookiem wynosi ok. 200 tys. użytkowników, co w tej skali oznacza dość niewiele i możliwy jest jeszcze powrót YouTube na drugą pozycję rankingu. W reszcie zestawienia nie widać większych zmian. Z ostatniego miejsca zniknęła witryna demotywatory.pl. Zamiast niej na 19., przedostatnim miejscu znalazł się kwejk.pl.W rankingu domen według zasięgu miesięcznego także nie widać większych zmian. facebook.com wyprzedził YouTube.com. Pozycje pozostałych domen są stabilne. Jedynie na końcu listy dokonała się zmiana i tabela nie obejmuje już serwisu otomoto.pl. Zamiast niego na 18. miejscu znalazło się ask.com.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.