Kinoplex.gazeta.pl - filmy na życzenie za darmo

Wiktor Szpunar | 2011-01-26 19:20:00
Po przejęciu sieci multipleksów Helios właściciela spółki Kinoplex, Agora uruchamia nowy serwis VOD Kinoplex.gazeta.pl udostępniający internautom dziesiątki filmów fabularnych i dokumentalnych. Sponsorem serwisu jest sieć komórkowa FreeM.
Kinoplex.gazeta.pl działa w modelu VOD. Oglądanie filmów w serwisie jest bezpłatne, a w zamian za dostęp do treści, widzowie oglądają reklamy.

Wybór FreeM jako sponsora serwisu może świadczyć o tym, że Kinoplex skierowany jest głównie do młodych osób korzystających z treści multimedialnych w internecie. Na razie, brak jednak informacji o tym czy planowane jest uruchomienie wersji mobilnej serwisu. Filmy w nowym serwisie Gazeta.pl wyświetlane są w technologii Microsoft Silverlight.

Kinoplex.gazeta.plKliknij, aby powiększyćKinoplex.gazeta.pl

Kinoplex pozwala użytkownikom wybierać filmy z niezbyt rozbudowanego katalogu tematycznego (komedia, akcja romans i horror) oraz dość ciekawe pozycje kina hiszpańskiego i czeskiego). Serwis udostępnia także kanał tematyczny z filmami dokumentalnymi National Geographic. Filmy prezentowane w Kinopleksie pochodzą od SPI International, Vivarto oraz Art House.

Kinoplex.gazeta.pl to nie pierwszy serwis wideo Agory, która udostępnia już seriale internetowe TiVi.pl, kanał telewizji internetowej Tuba.tv i telewizję informacyjną Gazeta.tv. Firma dotąd nie próbowała jeszcze bezpłatnego wyświetlania w sieci kinowych hitów, takich jak "Kate i Leopold", "Marzyciel" czy "21 gramów".

Sprzedażą reklam na serwisie zajmie się uruchomiona niedawno przez Agorę sieć reklamy wideo AdPlayer. Kinoplex ma zarabiać na reklamie pozyskiwanej poprzez sieć wideo (np. reklamy typu interaktywny overlayer) oraz sponsoring serwisu i kanałów tematycznych.

Promocja nowej platformy VOD od Gazety.pl będzie prowadzona na stronach WWW oraz w tytułach prasowych Agory. Planowany jest szczególny rodzaj współpracy z dodatkiem tematycznym Gazety Wyborczej, pt. "Gazeta Co Jest Grane".
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze (16)
2011-06-12 17:51:22
~ZdzichoD
Czy wogole to dziala - wtyczki silverlight nie mozna wcale wgrac ZdzichoD
2011-03-08 20:06:23
Retali8
jest to wielkie oszustwo dla naiwnych, działają tam tylko reklamy a kiedy przychodzi do filmu wyświetla się błąd odtwarzania. Mam zainstalowany najnowszy silverlight, IExplorer i kartę Geforce 560Ti
2011-01-29 20:57:36
~Stawik
Coz, Silverlight bardzo fajnie streamuje media (w polaczeniu z Windows Server) i jak widac zdobywa powoli popularnosc takze w swiecie uzytkownikow domowych a nie tylko w firmach. A o HTML5 i VOD to mozecie pomazyc. HTML5 to nie streaming, no i pod prawoklikiem bedzie mozna zapisac film, czyli zerowa ochrona praw autorskich. A Silverlight i flash zapewniaja ochrone filmow i dlatego pozostana nawet przy przesylaniu wideo.
2011-01-27 15:54:48
~kinga
czy te reklamy sa na początku jak w iplexie, czy przerywają film? ta pierwsza wersja jest ok, ta druga nieakceptowalna dla mnie
2011-01-27 14:08:07
Boozer
Flash to ociezaly grubas ktory sukcesywnie traci na znaczeniu. Silverlight nigdy zadnego specjalnego udzialu w rynku nie ma. Moze dozyjemy wreszcie czasow, gdy wszystko bedzie w HTML 5 i wystarczy nam TYLKO przegladarka...
2011-01-27 11:35:04
rational
@qqq
2011-01-27 11:26:43
raj
Czy powstanie kiedyś serwis VOD, który będzie działał na wszystkich systemach??? Dlaczego do oglądania filmów na "pirackim" Megavideo wystarczy tylko flash i działa to bezproblemowo na każdym systemie operacyjnym, a "legalne" serwisy uparcie wymagają instalacji jakichś Windows-only syfów i dyskryminują użytkowników innych systemów niż "jedynie słuszny"???
2011-01-27 11:01:12
fingresalad
dzięki za linka, wreszcie działa:)
2011-01-27 08:12:34
Wiktor_Szpunar
Wymagania techniczne Kinopleksu znajdziecie tutaj: [[www.kinoplex.gazeta.pl/vod/1,109533,8908123,Kinoplex_gazeta_pl__jak_to_dziala.html]]
2011-01-27 07:03:10
rozbawiony77
Niektórzy to najchętniej nic by nie instalowali. Flash (2 MB) to dla nich "śmieć", silverlight "śmieć", cały windows to jeden wielki "śmieć" a dysk powinien być w zasadzie pusty, na nim tylko "najpotrzebniejsze" programy typu notatnik, zużycie RAM minimalne, właściwie to mam wrażenie jakby niektórzy ludzie zatrzymali się mentalnie przy prockach 286, dyskach 2GB i 64 MB pamięci RAM...
2011-01-27 03:45:30
Jordan Chase
A da sie w ogole bez smiecia (HTML5)?
2011-01-27 00:12:37
qqq
Dzięki wolę www.iplex.pl Dlaczego ? Nie muszę jakiegoś Silverlight śmiecia instalować ! Wystarczy, że mam flash śmiecia.
2011-01-26 23:30:02
rudylis
@ artuditu Z Moonlight powinno zadziałać