Forrester Research: Amerykański e-commerce wciąż do przodu

Sprzedaż w amerykańskich sklepach internetowych wyniesie w 2009 r. 156 mld USD - wynika z analiz firmy badawczej Forrester Research. W porównaniu do minionego roku dynamika wzrostu będzie niższa zaledwie o kilka punktów procentowych.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Panujące spowolnienie gospodarcze nie wpłynie znacząco na kondycję amerykańskiego e-commerce - brzmią wstępne prognozy firmy badawczej Forrester Research na rok 2009.

Wg analityków sprzedaż w e-sklepach w Stanach Zjednoczonych osiągnie w bieżącym roku 156 mld USD i odnotuje 11% wzrost w porównaniu do roku minionego. W 2007 r. obroty sklepów internetowych wyniosły 144 mld USD notując 13% wzrost.

Takie optymistyczne prognozy tłumaczone są zachowaniami konsumentów, którzy droższe zakupy w tradycyjnych sklepach zamienią na poszukiwania bardziej atrakcyjnej oferty w internecie. Wg szacunków Forrester Research amerykański e-commerce napędzany będzie przede wszystkim obrotami generowanymi przez Amazon i Ebay.

Sprzedaż w e-sklepach wyniesie tym samym 7% wszystkich obrotów handlowych w Stanach Zjednoczonych (w roku ubiegłym było to 6%). Przedstawione przez Forrester Research prognozy w najbliższym czasie uzupełnione będą analizą badań ankietowych przeprowadzonych wśród największych graczy amerykańskiej branży e-commerce.

Źródło: http://www.forbes.com

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.