Z pomoca podatnikowi

Portal finansowy Elfin.pl udostępnił własny, bezpłatny program ułatwiający sporządzenie deklaracji podatkowej PIT za rok 2001.

Wydarzenia
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
PITY.elfin.pl 2001, bo tak nazywa się ów program, nie wymaga od użytkownika biegłej wiedzy o przepisach podatkowych, skali podatkowej ani zasad wyliczania i limitów dla poszczególnych ulg. Program sam wybiera właściwy formularz i załączniki, sumuje, uwzględnia ulgi i limity oraz oblicza kwotę należnego podatku.

Wypełnianie PIT-u polega na odpowiadaniu na zadawane przez program pytania i wybieraniu właściwych opcji. W zależności od udzielonych odpowiedzi program odpowiednio kieruje użytkownika i zadaje tylko te pytania, które są adekwatne do jego sytuacji. Gotowy formularz można wydrukować i przesłać do urzędu skarbowego.

Nowością w obecnej edycji programu jest wbudowana baza urzędów skarbowych oraz formularz przelewu w przypadku zaległości w płaceniu podatku.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.