AOL.pl już jest

Piotr Zalewski | 2007-12-11 17:29:02
Choć jego start oficjalnie zapowiedziano na jutro, to już od dzisiaj dostępna jest polskojęzyczna wersja portalu AOL.
W ramach portalu udostępniona polską wersją komunikatora AIM, pocztę elektroniczną o nieograniczonej pojemności skrzynki, serwisy społecznościowe Foto i Video oraz sekcje z wiadomościami i pogodą. Dostępne są też aplikacje takie jak Pasek Narzędzi (toolbar) i odtwaracz multimediów Winamp.

Dostawcami treści do serwisu zostały m.in. PAP, Agora i Filmweb.

Oficjalną wyszukiwarką portalu jest Google.

Jutro w Internet Standard więcej na temat AOL.pl, między innymi wywiad z Arielem Ecksteinem, wicedyrektorem ds. eskpansji europejskiej.



http://aol.pl
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze (19)
2013-10-20 20:03:39
erty
gdzie jest ten aol?
2007-12-13 13:05:55
serek
Przeczytane w sieci nt komunikatora AOL czyli AIM: "AIM is known for security weaknesses that have enabled exploits to be created that use third-party software to perform malicious acts on users'' computers."
2007-12-12 13:41:42
aol
myślę że AOL się rozwinie
2007-12-12 12:02:14
Gość
Uzupełniając moją wypowiedź wcześniejszą. To dochodzę do wniosku, że przecież wiadomo że najwięcej kasy zarabia się na osobach nieświadomych. Szczególnie w internecie łatwo takie namierzyć - to te które używają programu, który niektórzy nazywają "przeglądarką internetową" IE. I patrząc od strony zysków - to właściciele tego serwisu mogą stwierdzić, że po co ponosić koszty związane z przestrzeganiem standardów i docieraniem z informacją do użytkowników takich przeglądarek jak Opera czy FF - po co ? przecież na nich nic nir zarobimy ! Oni nei dadzą się nabrać na durne slogany marketingowego, zablokują nasze śmieszne reklamy - wiec nie ma sensu! A to że strona działa pod FF to moim zdaniem czysty przypadek. Udało im się :-))
2007-12-12 08:25:49
mikimoto
Porazka bo: * pod opera wyglada tragicznie * nie ma NIC czego by juz nie bylo w polskim internecie ;) * eBay jak wchodzil chociaz mial znana marke w polskiej sieci a AOL jest jak yetii, podobno widziano, podobno slyszano ale generalnie nikt nie wie co to i na co to :) * validator wywala 165 bledow (chociaz ciezko znalezc wiekszy serwis ktory bylby w 100% poprawnie napisany, IDG ma 37) to jednak 165 bledow to duzo
2007-12-12 00:52:38
Gość
Najlepszy jest ten horoskop :-)) Dla kogo ten serwis? No tak już wiem - wzorowany na serwisie dla statystycznego Amerykanina :-) Kiedy sobie Ci amerykańce uświadomią, że u nas społeczeństwo jest na zdecydowanym wyższym poziomie rozwoju?
2007-12-12 00:49:40
M
A wie ktoś może jak ustawić pocztę AOL pod klientem pocztowym? np. Outlook Express
2007-12-12 00:39:05
ols
"Lama mówi teraz w Twoim języku". Nuff said
2007-12-11 23:55:30
~Gość
"pocztę elektroniczną o nieograniczonej pojemności skrzynki" Coś dla ludzi ściągających P2M :D
2007-12-11 23:07:21
marco
"Maskotka AOL, żółty ludzik czyli Running Man, jest już w Polsce i zaprasza do korzystania m.in. z naszej Poczty i komunikatora AIM." Można by powiedzieć jaki portal i jego potencjał taka maskotka i kampania reklamowa. Patrząc na "ofertę" to można odnieść wrażenie, że eBay.pl przy tym będzie można używać jako case study pomyślnego wejścia na rynek. Próbuje znaleźć jakikolwiek "killer feature", ale tutaj takiego nie ma. Wszystko wtórne, źle wykonane (wygląd na poziomie nie przymierzając roku 1999, wiadomości z automatu za PAPem bez nawet podziału na jakieś paragrafy, żeby się je łatwiej czytało) lub nie mające szans na popularność w Polsce (AIM - kto tego niby zacznie używać). Generalnie biorąc pod uwagę ile czasu zajmowały "przygotowania" to efekt jest tragiczny. Całość wygląda i ma funkcjonalność jak projekt kilku studentów robiony po godzinach (no dobra nie licząc poczty. Tylko, że w czym jest ona lepsza od liderów na rynku? Funkcjonalnie gmail jest lata do przodu)
2007-12-11 22:00:10
~Gość
Mam prosbe, zadajcie pytanie Panu Ecksteinowi, dlaczego tak powazny portal nie dba o to, zeby strona wyswietlala sie poprawnie w przegladarce Opera? Nic kompletnie sie ladu nie trzyma, nie mowiac juz o tym, ze zawartosc strony do bani. Ciekawe, czy podziela los pozostalych Amerykanskich superserwisow, ktore probowaly zawojowac nasz rynek?
2007-12-11 21:52:19
~Gość
uuu a co to - spodziewałem się znacznie więcej - generalnie porażka. Drugi ebay :D
2007-12-11 20:43:45
Wilk
Zapytajcie go w tym wywiadzie, czy duza firma IT nie mogla przetestowac swojej strony na glownych wspolczesnych przegladarkach (w Operze sie "troche" sypie).
2007-12-11 19:54:49
albatros
a co to k.... jest? PINO2? niezly szit.
2007-12-11 19:44:32
taki jeden
Pod operą to to coś nie działa za dobrze :/
2007-12-11 19:43:39
Gf
kupiliby wp.pl i byłby spokój
2007-12-11 19:02:51
m.
Jest... i co z tego? Skończy jak ebay.pl, albo i gorzej.
2007-12-11 19:01:45
...
Pod operą coś nie teges...
2007-12-11 18:37:36
Asab
Myslalem, ze wczesniej wystartuje dlugo zapowiadany MSN.. a tu prosze... Tytul newsa moglby byc inny, "xxx juz jest" jest strasznie naduzywane ;p.