Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

e-Commerce Standard: Optymizm na rynku e-handlu

Porady i wskazówki

Na konferencji najlepsi specjaliści mówili o tym, jak radzić sobie na konkurencyjnym rynku e-commerce.

Jedną z kwestii były wyszukiwarki. W wielu polskich sklepach online sprzedających notebooki, wpisanie hasła laptop do okienka wyszukiwania daje zero wyników. Ten przykład dobrze pokazuje jak ważną rzeczą jest dobra wyszukiwarka na stronie WWW. I że wielu użytkownikom służy nie tylko do odszukania produktów, ale także do nawigacji po stronie. Czy wyszukiwarka w sklepie poprawia błędy językowe? Czy uwzględnia fleksję? Czy podpowiada produkty w zamian? Na m.in. te aspekty wyszukiwania zwracał uwagę Artur Banach, z Netsprint.pl sp.z o. o.

e-Commerce Standard: Optymizm na rynku e-handlu

Autentyczne przykłady słów kluczowych wykorzystywanych w kampaniach SEM. Źródło: Prezentacja Ataxo.

Jakie znaczenie dla powodzenia przedsięwzięcia e-commerce może mieć marketing w wyszukiwarkach? Ogromne. Mówili o tym specjaliści z firmy Ataxo.com oraz Massimo Burgio, członek zarządu SEMPO - organizacji skupiającej specjalistów marketingu w wyszukiwarkach.

Premiery i zapowiedzi

To już standard - uczestnicy konferencji Internet Standard i Gazeta.pl jako pierwsi mogą dowiedzieć się o wielu nowościach na rynku.

Poza wspomnianą już pierwszą publiczną prezentacją Empik.com, uczestnicy e-commerceStandard dowiedzieli się o jeszcze kilku innych ciekawostkach.

e-Commerce Standard: Optymizm na rynku e-handlu

Michał Klar z Allegro.pl prezentuje raport.

Allegro.pl zaprezentowało raport dotyczący struktury sprzedaży w tej największej platformie sprzedaży w Polsce. Specjalnie nie piszemy "platformie aukcyjnej", gdyż aż 82,3% przedmiotów w Allegro jest sprzedawanych za pomocą opcji "Kup Teraz", czyli ze stałą ceną. Zaledwie 17,7% to aukcje. Nowe przedmioty stanowią już 73,1% aukcji na Allegro. Jeszcze w 2005 r. aukcje stanowiły 46,6% ofert.

Z kolei przedstawiciel Wirtualnej Polski - Tomasz Maj - zapowiedział na przyszły tydzień uruchomienie dużego serwisu e-commerce, który ma "namieszać" na rynku. Prawdopodobnie będzie to nowa wersja pasażu handlowego WP.

Dyrektor PayPal na Europę zapowiedział, że w przyszłym roku będzie można zasilać konto w systemie za pośrednictwem konta bankowego.

A to jeszcze nie wszystko...

e-Commerce Standard: Optymizm na rynku e-handlu

W przypadku sprzedaży biletów lotniczych online, cena wzrasta z każdym krokiem. Źródło: Prezentacja Yavanet/Liderlink

Poza wspomnianymi przez nas wystąpieniami odbyło się jeszcze wiele interesujących prezentacji. Tomasz Karwatka z firmy JanMedia mówił o tym jak ważne jest usability, czyli użyteczność sklepów online. Mogliśmy zapoznać się z kilkoma case-study zaprezentowanymi prez przedstawicieli firm MRM Worldwide, Agora, Interia.pl oraz Yavanet/LiderLink, nie wspominając o wielu interesujących dyskusjach, które odbywały się po prezentacjach.

O czym jeszcze można było usłyszeć na konferencji? Więcej na konferencyjnym blogu.

e-Commerce Standard: Optymizm na rynku e-handlu

Sała wypełniona po brzegi

Dziękujemy prawie 180 uczestnikom, sponsorom i patronom medialnym. Do zobaczenia za rok!

Niebawem tekst zostanie uzupełniony o zdjęcia z konferencji oraz 5 wideo wywiadów z prelegentami m.in. Massimo Burgio z SEMPO oraz Aliną Prawdzik z eBay'a.
Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New replica rolex watches are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.