Wyniki Megapanel PBI/Gemius za styczeń 2012

Styczeń był miesiącem zmian, zarówno na szczytach rankingów jak i na dalszych miejscach. Polskie portale nieznacznie tracą na rzecz zagranicznych, choć pozycje liderów są stabilne.

W zestawieniu grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu miesięcznego ponownie Grupa Onet.pl zajął drugie miejsce wyprzedzając tym samym portal YouTube.pl. Po raz pierwszy Facebook.com znalazł się wyżej w zestawieniu niż Grupa Wirtualna Polska - Orange. Nieznaczny spadek odnotowały Grupa Allegro.pl oraz Grupa Microsoft.

Z zestawienia zniknął obecny w grudniu 2011 roku kwejk.pl, a na jego miejsce wróciła Grupa Media Regionalne. Grupa GG Network spadła i w styczniu odnotowała nieco mniej niż 100 tysięcy real users więcej niż demotywatory.pl, które w zestawieniu pojawiły się dopiero miesiąc wcześniej.

W rankingu domen według zasięgu miesięcznego facebook.com przegonił onet.pl i tym samym w pierwszej trójce nie ma ani jednej polskiej domeny (google.pl, youtube.com i facebook.com). Onet znalazł się tym samym na 4. miejscu, z nieznaczną przewagą nad google.com (niecałe 100 tysięcy real users).

Do zestawienia powróciła domena dobreprogramy.pl obecna na 16. miejscu zestawienia. Demotywatory.pl wyprzedziły porównywarkę ceneo.pl. Z zestawienia zniknęła domena o2.pl i stawkę zamyka wrzuta.pl.

W rankingu odsłon krajowych zmiany. Interia.pl przegoniła gazetę.pl i tym samym zajmuje teraz 4. miejsce. Z zestawienia zniknęły GG Network i Grupa TVN. Na ich miejsce powróciła grupa spolecznosci.pl (na 7. miejscu) i pojawiła się plemiona.pl(na 8.). Stawkę otwierają bez zmian, Grupa Allegro i Grupa Onet.pl, a zamyka filmweb.pl.

W zestawieniu grup witryn i witryn niezgrupowanych według czasu zmienił się lider - Grupa Onet wyprzedziła Grupę Wirtualna Polska - Orange. Na dalszych miejscach nie doszło do większych zmian. Grupa Murator spadła z 8. na 10. miejsce. Zabrało w klasyfikacji targeo.pl, na którego miejsce pojawiła się Grupa Spolecznosci.pl na 9. miejscu.