Wyniki Megapanel PBI/Gemius za styczeń 2012

W rankingu aplikacji według zasięgu zmiany w pierwszej trójce. Windows Media Player wyprzedził komunikator Skype i tym samym zajmuje drugie miejsce. Liderem jest niezmiennie komunikator GG. Komunikator tlen.pl wspiął się o dwie pozycje i zajmuje teraz 10. miejsce. Znaczny spadek odnotował komunikator AQQ, z miejsca 13. na 17. Z zestawienia zniknął GOM Player i tym samym ponownie znalazło się w nim Last FM, na ostatnim miejscu.

W zestawieniu stron w kategorii Nowe Technologie brak zmian. Na drugim miejscu portal dobreprogramy.pl ustępujący jedynie Grupie Interia.pl. W kategorii map i lokalizatorów na 5. miejscu jakdojade.pl, będący bardziej usługą ułatwiającą korzystanie z komunikacji miejskiej niż lokalizatorem jako takim.

Na pierwszym miejscu niezmiennie mapy i lokalizatory Grupy Google oraz zumi.pl na drugim. W kategorii społeczności nk.pl ustępuje jedynie portalowi facebook.com. Między drugim a trzecim miejscem (Grupa Onet - społeczności) jest ponad 4 miliony realnych użytkowników różnicy.