Tylko połowa sprzedawców na niemieckim Amazonie to Niemcy

E-commerce ma to do siebie, że nie jest bezwzględnie przywiązany do jakiegoś miejsca, a jak pokazuje to pewna statystyka, można handlować z powodzeniem w Niemczech, mieszkając na co dzień w Chinach.

Jak pokazuje to poniższa infografika, tylko 53% zarejestrowanych w serwisie Amazon.de sprzedawców to obywatele niemieccy. Ilość ta to dokładnie 27 000 osób. Tu warto zauważyć, że u konkurencji, czyli na niemieckim eBayu, takich handlarzy jest ponad pięciokrotnie więcej - ok. 122 tysiące. Na Amazonie u naszych zachodnich sąsiadów co piąty handlujący pochodzi z Wielkiej Brytanii, a co dwudziesty z Chin. Ponadto ok. 1% to mieszkańcy Hong Kongu. W sumie łączny udział sprzedawców z Azji to ok. 9% niemieckiego Amazona.

Tylko połowa sprzedawców na niemieckim Amazonie to Niemcy

Sprzedawcy na niemieckim Amazonie wg narodowości

Amazon.de jest również popularny wśród Francuzów, którzy stanowią ok. 4,5% handlarzy, a także Włochów i obywateli USA. Jak wyliczył to serwis Marketplace Analytics, w 2014 roku sprzedawcy spoza Niemiec sprzedali towarów na kwotę pomiędzy 10,5 - 12,6 miliarda dolarów. Wyniki za rok 2015 będą prawdopodobnie znacznie większe.

Źródło: Wortfilter.de