Trusted Shops gwarantuje bezpieczne zakupy, Groupon w to wchodzi [WIDEO]

19 kwietnia w warszawskim oddziale Trusted Shops, firma poinformowała o nawiązaniu współpracy z liczącymi się polskimi sklepami internetowymi. Wśród partnerów europejskiego lidera na rynku certyfikacji e-sklepów znalazł się również Groupon.

Trusted Shops gwarantuje bezpieczne zakupy, Groupon w to wchodzi [WIDEO]
Trusted Shops gwarantuje bezpieczne zakupy, Groupon w to wchodzi [WIDEO]
Trusted Shops to firma założona w 1999 roku w Kolonii. Przedsiębiorstwo zajmuje się audytem sprzedawców internetowych i ewentualnym przyznawaniu im certyfikatów jakości, o ile spełniają odpowiednie kryteria. Taki certyfikat jest również gwarancją dla kupujących, że transakcja zostanie bezpiecznie przeprowadzona.

Oprócz informacji o pierwszych klientach, na konferencji zaprezentowani zostali również polscy partnerzy Trusted Shops. Stały się nimi platformy IAI-Shop.com, Tradoro oraz SOTE. Wśród największych klientów póki co jest Groupon oraz Presto.

"Dzięki partnerstwu z Trusted Shops nasze sklepy mogą przekonać odwiedzających swoje strony do tego, że warto im zaufać. Żadny inny system nie daje obecnie tak dużego bezpieczeństwa dla kupujących, jednocześnie zachowując atrakcyjne warunki dla sprzedających" - mówił Paweł Fornalski, Prezes Zarządu i założyciel IAI S.A.

O platformie i jej działaniu opowiedział nam Jean-Marc Noël, dyrektor zarządzający Trusted Shops.

Sklepy, które spełnią kryteria Trusted Shops mogą zostać przyłączone do sieci, co w znaczący sposób ułatwia im zdobycie zaufania klientów. Audyt jaki przeprowadza firma pozwala osiągnąć wyśrubowane standardy. Anna Rak, przekonuje o tym, że przy odpowiednim podejściu nie powinien on jednak być problemem, również dla właścicieli mniejszych sklepów.

Trusted Shops podpisało również międzynarodową umowę z serwisem Groupon, na mocy której także użytkownicy polskiego portalu już od pierwszych dni zostaną objęci programem ochrony kupującego Trusted Shops.

"Groupon jest firmą zorientowaną na szeroko rozumianą jakość. Zależy nam na zadowoleniu ze współpracy z nami zarówno ze strony partnerów, których usługi i produkty sprzedajemy, jak i klientów korzystających z naszej oferty każdego dnia. Możliwość potwierdzenia wysokich standardów jakości obsługi i bezpieczeństwa transakcji certyfikatem Trusted Shops jest jednym z istotnych elementów strategii rozwoju rynkowego firmy Groupon, opartej na zaufaniu użytkowników i partnerów biznesowych" - wyjaśnia Marcin Szałek, Country Manager Groupon.pl.

Szałek zdradza wyjaśnia jak dokładnie Groupon i jego użytkownicy skorzystają na tej współpracy, a także zdradza co nieco o planach firmy na przyszłość.