Taryfy taryfami, a monopol żyje

Telekomunikacja Polska wszelkimi sposobami stara się zapobiec odpływowi abonentów do konkurencyjnych operatorów. Obniża opłaty i oferuje nowe taryfy, uprzykrza też życie swym rywalom. Zależny od TP S.A. Centertel rozpoczął ciężki bój o klientów instytucjonalnych. Jednak na polu telefonii mobilnej nie ma równych i równiejszych. Decydujący głos ma rachunek ekonomiczny.

Telekomunikacja Polska wszelkimi sposobami stara się zapobiec odpływowi abonentów do konkurencyjnych operatorów. Obniża opłaty i oferuje nowe taryfy, uprzykrza też życie swym rywalom.

Zależny od TP S.A. Centertel rozpoczął ciężki bój o klientów instytucjonalnych. Jednak na polu telefonii mobilnej nie ma równych i równiejszych. Decydujący głos ma rachunek ekonomiczny.

Mimo startu z początkiem miesiąca NOM - pierwszego niezależnego operatora long distance Telekomunikacja Polska nie daje za wygraną.

Tym bardziej, że do walki o rynek rozmów międzymiastowych szykują się już kolejni gracze – Netia i Energis.

W tej sytuacji narodowy operator po raz trzeci obniżył opłaty za połączenia międzystrefowe; tym razem z 44 do 40 gr za minutę połączenia między godz. 8 a 18. Dodatkowo w lipcu rozpocznie się promocja Wybrane Numery, dzięki której abonenci będą taniej dzwonić pod trzy wybrane numery zamiejscowe. Od 1 września Telekomunikacja Polska wprowadzi całkiem nową ofertę cenową. Po raz pierwszy telekom zaoferuje darmowe minuty i tańszy dostęp do Internetu. Klienci będą mogli wybrać jeden z czterech pakietów taryfowych.

Pakiet Oszczędny obejmuje abonament telefoniczny wysokości 23 zł plus 15 darmowych jednostek taryfikacyjnych. Za każdą jednostkę powyzej tego limitu zapłacimy 58 gr. Pakiet Niedrogi to 30 zł abonamentu z 10 darmowymi jednostkami; każdy dodatkowy impuls będzie kosztował 34 gr. W Pakiecie Standardowym cena abonamentu wyniesie 35 zł a jednostki taryfikacyjnej 29 gr. Decydując się na ten pakiet abonenci będą mogli wykupić za 60 zł 30 godzin dostępu do Internetu z wykorzystaniem numerów dostępowych Telekomunikacji Polskiej. Za korzystanie z Pakietu Aktywnego trzeba będzie zapłacić 55 zł. W jego ramach abonenci otrzymają 35 darmowych, możliwość zakupu 30 godz. dostępu do Sieci za 60 zł, bezpłatną pocztę głosową - SMS, oraz dodatkowe usługi jak np. połączenia trójstronne. Cena impulsu telefonicznego w tej ofercie spadnie do 27 gr.

Podane ceny nie obejmują podatku VAT. Pakiet Oszczędny wprowadzono w maju br., ale teraz zostanie on wzbogacony o darmowe minuty.

Michał Potocki, zastępca dyrektora biura prasowego Telekomunikacji Polskiej nie ukrywa, że nowinki w ofercie telekomu przygotowano po to, by abonenci nie odeszli do lokalnej konkurencji, a korzystając z połączeń międzymiastowych wybierali prefiks 1033 należący do TP S.A., zamiast konkurencyjnego 1044 NOM-u, a z czasem 1055 Netii, czy 1066 Energisu. „Nie sądzę abyśmy stracili wielu z dotychczasowych klientów. Sądzimy raczej, że będziemy pozyskiwać kolejnych” – twierdzi Michał Potocki.