Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

TP SA zachęca do piractwa?

Stowarzyszenie Polskich Wideotek, organizacja zrzeszająca największe sieci wypożyczalni kaset wideo i płyt DVD, zarzuca Telekomunikacji Polskiej, że jej najnowsze reklamy usługi Neostrada promują piractwo - informuje dzisiejsza Rzeczpospolita.

Zdaniem przedstawicieli SPW, reklamy pokazujące, że Neostrada może posłużyć do kopiowania z sieci filmów, w sytuacji gdy w Polsce nie działa żaden serwis oferujący możliwość legalnego ich pobierania, w jawny sposób zachęcają do piractwa. Kontrowersje wzbudziły dwie reklamy - radiowa i telewizyjna. W tej pierwszej pada propozycja pobrania z Sieci komedii romantycznej, w drugiej młody mężczyzna pobiera z Internetu western.

Jak informuje Rzeczpospolita, przedstawiciele SPW przesłali już oficjalne pismo w tej sprawie do prezesa TP SA. Analizę sytuacji rozpoczęła również FOTA (Fundacja Ochrony Twórczości Audiowizualnej).

Przedstawiciele TP S.A. tłumaczą, powołując się na ekspertyzy prawne, że skoro pobieranie filmów z Internetu nie jest zabronione - o ile przestrzegane są prawa autorskie i pokrewne - to wykorzystanie w reklamie motywu ściągania filmu z Sieci nie propaguje piractwa.

Więcej informacji:

http://www.rzeczpospolita.pl