Standard NetWatch - 30.03.2011

Android gotowy do obsługiwania zakupów w aplikacjach... Onet odświeżył serwis o grach... Najbardziej nielubiane filmy na YouTube... Reklamy Gmaila będę się uczyć z naszych skrzynek... Rozpoczyna się wojna mediów... Startup, który pobrano 85 milionów razy... Buffet ostrzega przed przecenianiem wartości serwisów społecznościowych...

MOBILE

Android gotowy do obsługiwania zakupów w aplikacjach

Google wreszcie przygotował system do obsługi zakupów poprzez aplikacje. Podobne rozwiązanie funkcjonowało do tej pory w iOS firmy Apple.

MEDIA

Onet odświeżył serwis o grach

Serwis Onet Gry został całkowicie odświeżony. Oprócz zmian w samym designie strony, pojawiły się również nowe treści takie jak zwiastuny gier.

Rozpoczyna się wojna mediów

Time Warner Cable zapowiedział, że zamierza dać więcej wolności swoim abonentom i umożliwić oglądania telewizji na iPadach. Sieci kablowe nie są z takiego obrotu sprawy zadowolone.

SOCIAL MEDIA

Najbardziej nielubiane filmy na YouTube

Serwis Read Write Web podaje listę najbardziej nielubianych filmów na serwisie YouTube. Po długim okresie panowania w tej niechlubnej kategorii Justina Biebera, zmieniła go nowa gwiazda Internetu, Rebecca Black.

Buffet ostrzega przed przecenianiem wartości serwisów społecznościowych

Największe serwisy takie jak Facebook, Zynga czy Twitter są wyceniane na miliardy dolarów. Warren Buffet radzi, żeby uważnie inwestować swoje pieniądze, bo większość nowych serwisów jest przeceniona.

BIZNES I MARKETING

Reklamy Gmaila będę się uczyć z naszych skrzynek

Na Gmailu pojawi się nowy system reklamowy, który będzie się uczył naszych zainteresowań na podstawie nawyków e-mailowych.

STARTUPY

Startup, który pobrano 85 milionów razy

DownloadHelper, to wtyczka do Firefoxa, która pozwala pobierać filmy flash z takich stron jak YouTube. Aplikacja jest prawdziwym hitem, który do tej pory pobrano 85 milionów razy.