Standard NetWatch

Prezes Groupona opuści firmę... 100 milionów użytkowników na LinkedIn... Wall Street Journal odpala wydanie na iPada... SocialVibe zebrał 20 milionów na "Engagement" ads... Google dostał patent na Doodles... New York Times prosi Twitter o zablokowanie linków do swoich treści...

BIZNES

Prezes Groupona opuści firmę

Rob Salomon, prezes i Chief Operating Officer Groupona, niespodziewanie postanowił opuścić firmę. Salomon dołączył do serwisu w zeszłym roku. Groupon podobno już szuka zastępstwa.

SocialVibe zebrał 20 milionów na "Engagement" ads

SocialVibe zajmujący się "Engagement" ads na wielu dużych stronach oraz na Facebooku, zebrał kolejne 20 milionów dolarów na dalsze inwestycje. Ich reklamy mają za zadanie wciągać odbiorców w interakcję.

SOCIAL MEDIA

100 milionów użytkowników na LinkedIn

LinkedIn, największy na świecie portal społecznościowy dla profesjonalistów, skupia już 100 milionów użytkowników. Najszybszy wzrost popularności serwisu nastąpił w Brazylii.

INTERNET

New York Times prosi Twitter o zablokowanie linków do swoich treści

Cały czas dużo mówi się o wprowadzeniu płatności za treści na stronach New York Timesa. Wśród sposobów na obejście tego jest wchodzenie na serwis poprzez linki z Twittera. New York Times poprosił już, aby serwis dla mikro blogerów zablokował tę możliwość.

PRAWO

Google dostał patent na Doodles

Google dostał patent na legendarne Google Doodles, czyli okolicznościowe wersje swojego logo. Patent ma przede wszystkim chronić pomysł na zmianę logo firmy w nawiązaniu do konkretnych wydarzeń

MOBILE

Wall Street Journal odpala wydanie na iPada

W poszukiwaniu większej liczby subskrybentów na swoją aplikację, Wall Street Journal postanowił sprzedawać iPadowe wydanie swojej porannej gazety za 1.99 dolara.